ZONGULDAK:
112 Ekiplerine Eğitim Veriliyor

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri bünyesinde görev yapan 112 ekiplerinde görevli acil tıp teknisyeni ve acil ambulans bakım teknikerlerine yönelik modül eğitimi veriliyor.
Zonguldak Öğretmenevi Konferans Salonu’nda yaklaşık bir hafta sürecek eğitime 112 bünyesinde görevli 19 sağlık çalışanı katılıyor. Zonguldak ili ve bölgesinde görevli sağlık eğitici eğitmenleri tarafından verilen eğimde sağlık çalışanlarının bilgi ve becerilerini geliştirmek için temel eğitim, EKG, temel yaşam desteği olmak üzere bir çok konuda geniş kapsamlı olarak teorik ve uygulamalı olarak eğitimler veriliyor.
Zonguldak İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin düzenlenen eğitimle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Müdürlüğümüze bağlı 112 ekiplerinde görevli personellerimizin bilgi ve becerilerini artırmak ve yenilemek için Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda verilen beş eğitimden birincisi olan temel modül eğitimini düzenlemiş bulunmaktayız. Bu eğitimler sayesinde özellikle yeni başlayan personellerimizin 112 acil sağlık hizmetlerine adaptasyonunu sağlıyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

“ONU DEĞİL BENİ KORUMA ALTINA ALIN”

Haberi Oku