ZONGULDAK:
AK Parti İl Başkanlığı Tarafından Bayır-bucak Türkmenlerine Yardım Tır'ı Gönderildi

AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Bayır-Bucak Türkmenleri’ne Yardım Kampanyası” kapsamında yardımlarla doldurulan TIR, yapılan dualarla Bayır-Bucak bölgesine uğurlandı.
AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlığı ve İlçe Başkanlıkları tarafından “Bayır-Bucak Türkmenleri’ne Yardım Kampanyası” kapsamında çocuk maması, çocuk kıyafetleri, gıda malzemeleri, bakliyat, tekerlekli sandalye, kıyafet, ev eşyası gibi ürünlerle hazırlanan yardım TIR’ı Zonguldak AK Parti İl Başkanlığı binası önünde yapılan dualar ile Bayır-Bucak’a uğurlandı.
Bayır-Bucak’a ulaşacak yardım TIR’I için AK Parti İl Binası önünde düzenlenen törene AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, AK Parti İl Kadın Kolları Başkan’ı Züleyha Arıman, İl Genel Meclisi Başkanı Vacit Durdubaş, İl Genel Meclisi Üyeleri, Çeşitli STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun “Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir diyen bir dinin mensubu olarak nerede yardım eli uzatılması gereken var ise asırlar boyu yardım elini uzatan bir ecdadın torunlarıyız. Birkaç aydır Türkmen dağında Bayırbucak Türkmen kardeşlerimiz orada çektikleri zulüm verdikleri mücadele hepimizin gözlerini yaşartıyor. İnşallah orada yaşanan bu dram bir an önce biter ve gözyaşları da diner. Buradaki kardeşlerimize yapılan yardımlar çerçevesinde AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı’da Türkiye’de bir yardım kampanyası başlatmıştır bizde AK Parti İl teşkilatı olarak 8 İlçemiz ile birlikte bu kampanya için gıda malzemesi, giyecek, bakliyat gibi malzemeleri toplayarak Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize gönderiyoruz. Burada toplanan yardımları TIR’a yükledik ve inşallah kazasız belasız Türkmen kardeşlerimize ulaşacak. Bu yardım kampanyası Kızılay öncülüğünde oluyor Hatay’da bir depo var orada toplanıp Türkmen kardeşlerimize gidiyor.Türkmen kardeşlerimize düzenlenen yardım kampanyasını sadece AK Parti değil bütün kuruluşlar yaptı ve bu yardımda bulunan bütün kuruluşlardan Allah razı olsun inşallah oradaki kardeşlerimizin yaralarına dertlerine bir derman olur” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Sizin başınıza gelmeyeceği ne malum…

Haberi Oku