ZONGULDAK:
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ERDEMİR işçilerine destek verdi

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Türk Metal Sendikası’nın talepleri karşılanmadığı için grev aşamasına gelen ERDEMİR işçisinin yanında olduklarını ve haklı taleplerini desteklediklerini söyledi.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, iş yavaşlatma eylemine giden ERDEMİR işçisinin yanında olduklarını ve haklı taleplerini desteklediklerini söyledi. ERDEMİR’e ve bölgeye can veren işçilerin, kurumun zor zamanlarında, maaşlarından kesinti yapılmasına rağmen büyük bir özveri gösterip , işyerlerine sahip çıktıklarını hatırlatarak, “Bugün Türk Metal Sendikası ve Erdemir çalışanları, işyerlerinden fedakarlık değil hakları olan ücret artışını talep ediyorlar. Ancak, bu talebe, işveren sendikası komik bir ücret artışı teklif ederek karşılık veriyor. Emeğin, emekçinin ve alın terinin her zaman yanında olmayı görev bilmiş ve bunu da uygulamalarıyla göstermiş, aynı zamanda işveren konumunda olan bir belediye başkanı olarak, grev kararı almaya ve uyarı eylemleri yapmaya hazırlanan Türk Metal Sendikası’nın ve ERDEMİR işçilerinin yanındayız ve haklı kararlarını ve eylemlerini sonuna kadar destekleyeceğiz. Elbette temennimiz, Erdemir işçileri daha fazla huzursuz edilmeden, haklarının teslim edilmesi ve bu sürecin anlaşmayla sonuçlanmasıdır. İşvereni ve işveren sendikasını da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz“ dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hasan acar 1 yıl önce

Kozlu sivriller çam köy ve ahlaklı. iki köye su verilmiyor konu sivirller muhtarı yetkilillere sesleniyorum iki koy susuzluga mahkumu kalacak..

banner234

banner236

banner228

Federasyon Başkanı Zonguldak’ta

Haberi Oku