ZONGULDAK:
Bakka Kobiye Destek Vermeye Devam Ediyor

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2015 Yılı KOBİ Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Aydemir Kereste Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine ait projede sona gelindi.
2004 yılında kereste imalatı ile sanayi hayatına başlayan, halen Çaycuma OSB’de 2 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 9 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren Aydemir Kereste işletmesi tarafından hazırlanan projede yeni makineler alınması suretiyle toplam kapasiteyi yükseltmek, yeni ürün üretmek ve istihdamı artırmak hedeflenmişti.
Proje kapsamında alınan profil joint ekleme makinesi, 6 milli profil makinesi, çoklu dilimleme makinesi, budak ayırma ve boylama makinesi ile 17.820 metreküp olan yıllık işleme kapasitesi, 2 kat artırılarak 34.560 metreküpe yükseltildi. İşletmedeki kapasite artırımı ile birlikte 20 kişi olan sürekli istihdam 3’ü yükseköğrenim sahibi olmak üzere toplam 28 kişiye çıkarıldı.
Toplam bütçesi 719.500 TL olan projenin tamamlanmasıyla kapı sereni, kütük lambiri ile birlikte atık tahtalar değerlendirilerek yeni sıkıştırma ürünler de üretilmeye başlandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

Vali “Açın” dedi...

Haberi Oku