ZONGULDAK:
Başkan Uysal 5 bin kişilik camii yapılacağını açıkladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal hafızlıklarını tamamlayan kız öğrencilerin taç giyme töreninde kent meydanına yapılacak camiinin 5 bin kişilik olacağını açıkladı.
Kdz.Ereğli’de, hafızlığı tamamlayan 15 kız öğrenci için taç giyme töreni düzenlendi.
Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törene, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, Zonguldak İl Müftüsü Mürsel Öztürk, Ereğli İlçe Müftü yardımcısı İzzettin Aşan, , Kur’an kursu hocaları, din görevlileri, hafızlar ve aileleri katıldı.
Törende, hafızlıklarını tamamlayan 15 kız öğrenciyi tebrik eden Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, kendilerine hayatları boyunca başarılar diledi.
Buradaki konuşmasında kent meydanına yapılacak cami projesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Uysal; “Geçtiğimiz yıl Kutlu Doğum Haftası kutlamalarında da söylemiştim. Özellikle nüfusun yoğun olduğu merkeze büyük bir cami yapacağız. Bununla ilgili 1,5 yıldır süren çalışmalarımızı tamamladık ve geçtiğimiz ay meclisten de kararını çıkartarak Kent Meydanı projemizin olduğu bölgeye büyük bir cami yapacağız. Yapılan proje çalışmalarından sonra burada sizlerin huzurunuzda söylüyorum, bu camimiz 5 bin kişilik olacak. Mimarisi üzerindeki çalışmalarımızda son aşamaya geldi. Hem kadınlarımız, hem erkeklerimiz için asansörü de olan, Ereğli’ye çok yakışacak bir cami yapacağız. Kent Meydanı projemiz bu cami ile taçlanmış olacak” dedi.
Başkan Uysal’ın bu açıklamaları, salonda bulunanlar tarafından büyük alkış aldı. Konuşmaların ardından eğitimlerini tamamlayarak hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencilere sertifika ve hediyeleri verildi. Öğrencilerin Kur’an tilaveti yapmasının ardından Hafızlık Taç Giyme töreni gerçekleştirildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Sır Ölümün Ardında Bonzai, Flakka Çıktı

Haberi Oku