ZONGULDAK:
Beşir Derneğinden Bayırbucak'a 1 Tır Dolusu Kömür Yardımı

Semerkand Vakfı Beşir Derneği Zonguldak Temsilciliği tarafından Bayır bucak Türkmenlerine bir TIR dolusu kömür gönderdi.
Beşir Derneği Zonguldak Temsilciliği tarafından başlatılan yardım kampanyası ile temin edilen 1 TIR dolusu kömür yapılan dualar ile Suriye’deki Bayır Bucak Türkmenlerine gönderildi. Bayır-Bucak’a ulaşacak yardım TIR’I için Soğuksu Camii önünde düzenlenen törene Kozlu İlçe Müftüsü Metin Aykut, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Beşir Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Enes Erdoğan Şen, Dernek Yönetimi ile Üyeleri, Çeşitli STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende konuşan Beşir Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Enes Erdoğan Şen, Beşir Derneğinin Yurt içinde ve Yurt dışında birçok faaliyetlerde bulunduğunu belirterek “2007 Yılından bu yana 40 milyon insanın etkilendiği 2.000’den fazla insanında hayatını kaybettiği sel felaketinde zarar gören Pakistan’da derneğimiz 110 adet kalıcı konut inşa ederek afet zedelerin kullanımına sunmuştur. 2011 Yılında meydana gelen Van depreminde yardıma koşan ilk sivil toplum kuruluşu Beşir Derneği olmuştur. Derneğimiz On binlerce aileye gerekli ihtiyaç malzemesini ulaştırarak kurban kesim organizasyonu ile de afet zedelerin yanında oldu. Suriye halkının yaşadığı zulme sessiz kalmayan derneğimiz Suriye halkı için yoğun bir kampanya yürütmektedir. Bu kampanya da bugüne kadar yüz binden fazla insana tonlarca gıda yardımı, tıbbi yardım ve giyim yardımı ulaştırıldı. Ayrıca ülkemize sığınan mültecilere ısınma ve barınma yardımında bulunan derneğimiz faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Kilis’te 500metre karesi kapalı 500 metresi açık olan alanda sınır kapısına yakın bir noktada lojistik depo kuran Beşir Derneği bu depoda yardımların daha düzenli ve kontrol altında dağıtılmasını sağlamaktadır. Derneğimiz her Ramazan ayında kumanya, zekat, filtre, iftar, sağlık programları, aş evi ve sıcak yemek dağıtımı çocuklara bayramlık giysi dağıtımı gibi faaliyetler yapmaktadır. Yurt içi ve dışında kurban organizasyonları düzenleyerek, kardeşliğin ve paylaşımın onurunu yaşamanın gayretindeyiz” dedi.
Yapılan konuşmanın ve duaların ardından Bayırbucak Türkmenlerine yardım amaçlı toplanan 1 TIR dolusu kömür Bayırbucak’a ulaşmak üzere yola çıktı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Vali Bektaş, mini lavuar tesisini inceledi

Haberi Oku