ZONGULDAK:
BEÜ Çocuk Üniversitesi Eğitim Programı Sona Erdi

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (BEÜSEM) tarafından düzenlenen Çocuk Üniversitesi Yaz Programı düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.
BEÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Çocuk Üniversitesi yaz programına katılan öğrenciler, pek çok alanda bir hafta boyunca farklı dersler aldılar. Öğrenciler kendileri için ayrılan özel alanda arkeolojik kazı, laboratuvarlarda deneyler, atölyelerde sanatsal faaliyetler; Zafer Kiraz, Ersoy Dede, Hikmet Genç ve Sevinç Satıroğlu gibi ünlü haber spikerlerin katıldığı bağlantılar yaparak dolu dolu bir hafta geçirdiler. Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sertifika törene BEÜ akademik ve idari personel ile modüllere katılan öğrencilerin aileleri katıldı. Modüllere katılan öğrencilerin katılım belgeleri eğitmenleri tarafından verildi.
Çocuk Üniversitesi çalışmaları hakkında bilgi veren BEÜSEM Müdürü Doç. Dr. Kadir Demir, “2015 yılından itibaren uyguladığımız BEÜ Çocuk Üniversitesi programımız her geçen gün daha da büyüyerek faaliyetlerine devam ediyor. Bir hafta boyunca çocuklar çeşitli alanlarda dersler alarak bir haftanın sonunda da temsili bir mezuniyet töreniyle programı bitiriyorlar. Hem üniversitemiz hem de programa katılan öğrenciler açısından oldukça önemli olan Çocuk Üniversitesinde bu yıl bir sosyal sorumluluk projesi de gerçekleştirdik. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Öğr.Gör. Aytaç Altan tarafından yürütülen, eğitime destek veren hayırsever kişilerle görüşerek bu yıl maddi durumu elverişli olmayan 35 öğrencinin de programımıza dahil olmasını sağladılar. Çocuk Üniversitesinin kurulması ve geliştirilmesinde bizlere maddi ve manevi her türlü desteği veren Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür ediyorum” dedi.
Çocuk Üniversitesi Programına ilişkin bir açıklama yapan Rektör Özer ise, “Türkiye’nin köklü ve öncü üniversitelerinden Bülent Ecevit Üniversitesi, ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarının yanı sıra bünyesinde barındırdığı eğitim ve araştırma merkezleri ile bilimin ve toplumun her kademesinde varlığını sürdürmektedir. 2010 yılından bu yana toplumun ve iş yaşamının çeşitli kesimlerine eğitim hizmetleri veren BEÜSEM’in, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin bilimsel beceri ve farkındalık gelişimlerinin artırılması amacıyla Batı Karadeniz Bölgesi için bir ilk olma özelliğini taşıyan BEÜ Çocuk Üniversitesi’ni 2015 yılı itibarıyla bünyesinde açmış olmasının haklı gururunu yaşamaktayız.
BEÜ Çocuk Üniversitesi’nin çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdüren başta BEÜSEM Müdürü Doç. Dr. Kadir Demir ve çalışma arkadaşlarına, programda emeği geçen tüm akademik personelimize ve öğrencilerimize, idari personelimize ve çocuklarını üniversitemize gönül rahatlığıyla teslim eden tüm ailelere teşekkür ediyor çocuklarımız tebrik ediyorum" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Bu Haber İçimizi Isıttı
Soğuk kış günlerinde Zonguldak şehir merkezinde bir çok mağaza ve işyeri sokak hayvanlarına kapılarını...

Haberi Oku