ZONGULDAK:
BEÜ Devrek Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda Beş Bölüm Açıldı

Çevre Kampüslerdeki eğitim alt yapısını her alanda güçlendiren Bülent Ecevit Üniversitesi, Devrek’te açılan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu için YÖK’e sunduğu beş bölüm açılma teklifi YÖK Yürütme Kurulu’nun 20.01.2016 tarihli toplantısında onaylandı. Buna göre Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda El Sanatları Bölümü, Gastronomi Bölümü, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, Muhasebe ve Finansal Yönetim Bölümü, Muhasebe ve Finansal Yönetim Bölümü, Bankacılık ve Finansal Bölümü açılmış oldu.
Bülent Ecevit Üniversitesi ilçe kampüslerindeki eğitim alt yapısını güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Devrek’te faaliyet gösterecek olan BEÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna açılması planlanan beş bölüm YÖK tarafından onaylandı. Devrek Meslek Yüksekokulu’nda iki yıl okuyan ve öğrenimini dört yıla tamamlamak isteyen öğrenciler gerekli koşulları taşımaları durumunda eğitimlerini dört yıla tamamlayabilecekler. Açılan bölümlerden olan Gastronomi Bölümü ve El Sanatları Bölümü Devrek’in turizm potansiyeline olumlu katkı sunacağı belirtildi.
“DEVREK’E YAKIŞIR BİR YÜKSEKOKUL OLACAK”
Açılacak olan bölümlerin Devrek’in iş gücü ve nitelikli elaman ihtiyacına da olumlu katkı sunacağını belirten BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda açılacak bölümlerin YÖK tarafından onaylanması ile ilgili şunları söyledi: “Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda açılan bölümler ilçemizin, bölgemizin ve Ülkemizin insan kaynağı ihtiyacı düşünülerek oluşturuldu. Devrek ilçemizde çok önemli bir turizm ve sanayi potansiyeli var. Üniversite olarak ilçe kampüslerimizde açtığımız ve açacağımız bölümler aynı zamanda ilçelerimizin marka değerine katkı sunacak bölümler olacaktır. Açılacak olan bölümlere gelecek öğrencilerle Devrek’teki kampüsümüz daha güçlü bir konuma gelecektir. Ayrıca zaman içinde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzun ihtiyaç duyduğu yeni bölümlerde açılabilecektir. Ben açılacak olan El Sanatları, Gastronomi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Bankacılık ve Finansal Bölümlerimizin Üniversitemize, ilçemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Alaplı'da korkutan gelişme!

Haberi Oku