ZONGULDAK:
Çaturoğlu'ndan Rödovans Açıklaması

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, rödevans saha işletmecilerinin beklediği Bakanlar Kurulu kararı hakkında açıklama yaptı.
Yaptığı açıklamada rödovans işletmecilerinin ne kadar zor bir durumda olduklarını ve işçi çıkartmak zorunda kaldıklarını bildiklerini ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, bahsi geçen Bakanlar Kurulu kararının imzaya açıldığını ve bir hafta içinde çıkacağını belirtti. Çaturoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Son zamanlarda Zonguldak kamuoyunda yeraltı kömür işletmecilerine destek vermek amacıyla düzenlenen Bakanlar Kurulu tasarısında Zonguldak rödovans işletmecilerinin bulunmadığına dair haberler dolaşmaktadır. Bu doğru değildir. Rödovans işletmecilerinin ne kadar zor durumda olduklarını ve işçi çıkardıklarını biliyoruz. Başından beri konuyu takip ediyoruz. Gerek Plan ve Bütçe Komisyonunda, gerek TBMM Genel Kurulunda, gerekse Enerji Bakanlığı ile yapılan müteaddit görüşmelerimizde bu tasarıya katkıda bulunduk. Son olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, Bakanlık Müsteşarı Fatih Dönmez ve Başbakanlık Kanun ve Kararlar Genel Müdürü Davut Karataş ile bir dizi görüşme daha yaptık. Hiç kimse merak etmesin Zonguldak Rödovans işletmeleri bu karar tasarısında var. Hem de diğerlerinden daha avantajlı bir biçimde. Çünkü yeraltı madenciliğinin en zor icra edildiği yer Zonguldak ve bu nedenle formüle zorluk katsayısı ilave edildi. Bahsi geçen bu Bakanlar Kurulu kararı imzaya açıldı ve bir hafta içinde çıkacak.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Atölyedeki yangının zararı yaklaşık 3 milyon...

Haberi Oku