ZONGULDAK:
Çaycuma'da Kan Bağışı Kampanyasına Vatandaşlardan Büyük İlgi

Çaycuma Müftülüğü, Çaycuma Kızılay Şubesi ve Kızılay Zonguldak Kan Merkezi tarafından kan bağış kampanyası düzenlendi.
Çaycuma Müftülüğü, Çaycuma Kızılay Şubesi ve Kızılay Zonguldak Kan Merkezi tarafından Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen kan bağışı kampanyası çok büyük ilgi gördü. Kampanyaya, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Kızılay Çaycuma Şube Başkanı Nilgün Çelik, Memur Sen İlçe Temsilcisi Kanan Tunç, TDV-Sen Çaycuma Temsilcisi Nihat Bozacı ve çok sayıda din görevlisi katıldı.
Düzenlenen etkinlikte konuşan Kızılay Çaycuma Şubesi Başkanı Nilgün Çelik İlçe Müftüsünün kan bağışı konusunda çok duyarlı olduğunu belirterek; “Bir ay önceki toplantılarında imamlarımıza bu konudaki eğitimleri verdik, eğitimden sonra bağış kampanyasını düzenledik. Müftümüz her din görevlisine kan bağışına gelirken yanlarında birkaç kişiyi daha getirmelerini rica etti. Bundan sonra bu kampanyayı köylere ve bölgelere yayacağız. Bütün kurumlardan da aynı duyarlılığı bekliyoruz" dedi.
Çaycuma İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu ise kampanyaya destek olan herkese teşekkür ederek şunları söyledi: “Çaycuma Kızılay Şube Başkanımız ile birlikte çok anlamlı bir projeye imza attık. Camilerde hayat kurtarmaktan bahsediyoruz. Aslında bugün hayat bir anlam buldu. Hayat kurtarma anlamında pozitif bir çalışma yapıldı. İmkanlarımız ölçüsünde bu kampanyayı devam ettireceğiz. Bir kişiye can olabilmek bütün insanlığa hayat olabilmektir. Bu kampanyaya destek veren halkımıza ve din gönüllüsü kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.”
İmam ve öğretmenleri toplumun lideri olarak gördüğü söyleyen Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli ise “Lider bir şeyi sahiplenirse o iş mutlaka olacaktır. Kan bağışını da sahiplenmeliyiz ki oldukça fazla sayıya ulaşalım. Kan bağışı konusundaki hassasiyetinden dolayı başta müftümüz olmak üzere, kan bağışında bulunan ve bulunamayacak olanların manevi desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kan ve organ bağışı toplumun en önemli yaralarından biri, muhafazakar insanlar bağış konusunda dini bir sakınca olabilir diye kaygılanıyorlar. Tam tersine dine bağlı insanların daha çok sahiplenmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.
Din görevlisi ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanyada yaklaşık 200 ünite kan bağışı toplandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Roma mozaiklerinin 12 yıldır nöbetini tutuyor

Haberi Oku