ZONGULDAK:
Defne Kokan Kınalı Eller Hatay'da

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Hasanlı Köyü Aşağı Abacılar Mahallesi Kalkındırma Derneği tarafından hazırlanan “Defne Kokan Kınalı Eller” projesi kapsamında Hatay’a gezi düzenlendi.
“Defne Kokan Kınalı Eller projesine katılan 30 kadın kursiyer Hatay’da fabrikaları gezerek defne yaprağının üretilmesi, işlenmesi ve pazarlanması konularında incelemelerde bulundu.
Projeyle ilgili açıklamada bulunan Abacılar Mahallesi Kalkındırma Derneği Başkanı Muhammet Akyüz, İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan “Defne Kokan Kınalı Eller” projesi kapsamında 30 bayan kursiyer Hatay’da defne yaprağının üretilmesi, işlenmesi ve pazarlanması konularında incelemeler yaptığını belirterek, “Projeye katılan 30 bayan kursiyer ile birlikte hafta sonu Hatay’da defne yaprağının nasıl işlendiği konusunda fabrikaları gezerek bilgiler aldık. Defne yaprağından sabun üretimini inceleyen kursiyerler köylerinde uygulamalı olarak defne yaprağından sabun üretimi yapacaklar. Sabun üretimi zeytin yağdan olduğu için biz burada fındık yağından defne yaprağı sabunu üretimini deneyeceğiz. Kursiyerlerimiz için çok faydalı bir gezi olduğunu düşünüyorum. Hatay’ın ardından defne yaprağının işlendiği Mersin, Edirne illerine de geziler düzenleyeceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Sosyal medyada korkunç iddia:

Haberi Oku