ZONGULDAK:
Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi'nden Mezuniyet Töreni

Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi tarafından mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Hamidiye Anadolu Lisesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen mezuniyet töreni okulun kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Organize edilen törene saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanırken, açılış konuşmasını yapan Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi Müdürü Musa Eren, "1968 yılından günümüze binlerce mezun vermiş olan okulumuz, bugün burada 96 öğrencisini yeni yaşamlarına uğurlamanın coşkusunu, heyecanını ve tatlı telaşını yaşamaktadır. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda 480 lise öğrencisi 21 anasınıfı öğrencisi eğitim öğretim hizmeti almıştır. Bizler öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve ilkeleri çerçevesinde hayata hazırlarken onları değerlerine sahip çıkan, mazi ile atiyi harmanlayabilen, devlete, topluma ve kendisine faydalı olacak şekilde yetiştirmekteyiz. Amacımız, gelişen ve değişen dünyada kendini ve içinde bulunduğu durumu doğru algılayan, kendisi ve çevresiyle barışık, kişisel değerleri ile toplumsal beklentiler arasında bir denge kurabilen, yaşadığı toplumun sorumlu bir üyesi olan, karar verme, sorun çözme, kişiler arası ilişki ve iletişim becerilerine sahip, kapasite ve yeteneklerini en uygun biçimde geliştiren, potansiyelini kullanabilen, hayat boyu öğrenmeyi amaç edinmiş, araştıran, sorgulayan, üretken ve mutlu, kendini gerçekleştiren bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Unutulmamalıdır ki yaşam boyu öğrenciliği ve sürekli yenileşmeyi kendine ilke edinmiş birey ve toplumlar geleceğe yön verirler. Bu yıl YGS’ye giren öğrencilerimizden yüzde 95’i LYS ye girme hakkı kazanmıştır. Umut ediyoruz ki 2. sınavda da istedikleri puanları alırlar ve istedikleri üniversitelere yerleşirler. Öğrencilerime tekrar başarılar dilerken onlara yaşamda arzu ettikleri ne ise o olsun. Dört yıl boyunca yorulmadan emek veren onların yarınlara hazırlanmasında önemli rolü olan başta öğretmenlerimize, memurlarımıza, yardımcı hizmetler personeline, bizlere destek olan kamu kurum ve kuruluşlarına, Devrekli esnaflarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Müzik dinletisi, okul birincilerinin konuşmalarının ardından bayrak ve flama devir teslim töreni, okul birincilerinin yaş kütüğüne isim plaketini çakmaları, başarı belgelerinin dağıtımının ardından misafirlere her yıl geleneksel olarak hazırlanan etli pilav ve ayran ikramında bulunuldu.
Düzenlenen etkinlikte; İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Tunçkaya, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler hazır bulundu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Erdoğan’la Görüştü

Haberi Oku