ZONGULDAK:
Devrek'te 'Birlik Meclis Toplantısı' Düzenlendi

Devrek’te Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından, “Birlik Meclis Toplantısı” düzenlendi.
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisinin 2015 yılı olağan toplantısı Atatürk Kültür Merkezinde, Kaymakam Yakub Güney Başkanlığında, “Birlik Meclis Toplantısı” düzenlendi. Toplantıya, Kaymakam Yakub Güney, İlçe Özel İdare Müdürü ve Birlik Müdürü İlyas Açık, AK Parti İl Genel Meclis üyeleri Vacit Durdubaş, Mustafa Uzundal ve İsmet Bostancı ile çok sayıda mahalle ve köy muhtarı katıldı. Açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Birlik Başkanı Kaymakam Yakub Güney, "Birliğimizin 2015 yılı faaliyetleri ile ilgili olarak KÖYDES programları dahilinde birliğimize toplam 1 milyon 832 bin 277 TL ödenek aktarılmıştır. Verilen bu ödenekler ile 1 köyümüzde içme suyu tesisi, 7 köyümüze içme suyu deposu, 25 köyümüzde 40 adet içme suyu deposunun fayans kaplamaları yapılmış olup, bunun karşılığında 659 bin 322 TL harcama yapılmıştır. İlçemizin muhtelif grup köy yolunda 1 adet istinat duvarı yapılmıştır. Yine ilçemizin muhtelif köy yolları asfalt yama işlerinde KÖYDES ödeneğinden 500 ton, İl Özel İdare Programlarından 5 bin ton ve İl Özel İdare Ek Programlarından da 5 bin 500 ton olmak üzere toplam 11 bin ton rotmiks malzemesi satın alınmıştır. KÖYDES programlarından 4 köyümüzde 11+000 km asfalt yol, 8 köyümüzde de 18+000 km asfalt temel altı yapılmış olup, bunun karşılığında 965 bin 672 TL harcama yapılmıştır. Birliğimize 2015 yılı içresinde İl Özel İdaresinden 83 köyümüz için 408 bin 200 TL köy yardımı ödeneği aktarılmış olup, tahsis edilen bu ödenekler ile muhtelif köylerimize 22 bin 685 metrekare parke taşı satın alınmış olup kalan ödenekler de köy alt yapı ve sosyal tesis ile buna benzer hizmetlerde kullanılmıştır. 2015 yılında İl Özel İdaresi Ek Programlarından Birliğimize 1 milyon 850 bin TL ödenek aktarılmış olup, tahsis edilen bu ödenekler ile 5 bin 500 ton rotmiks malzemesi, 6 köy yolunda istinat duvarı, 67 köyümüze 48 bin 390 metrekare kilitli parke taşı, 4 köyümüzde beton yol yapılmış olup, 5 köyümüze de motopomp satın alınmıştır. Yine 2015 yılı İl Özel İdare programlarından Birliğimize 760 bin TL ödenek aktarılmış olup, verilen bu ödenekler ile 51 bin 500 metrekare kilitli parke taşı, 6 köyümüzde menfez-istinat duvarı ve beton yol ile 8 köyümüzde de sosyal tesis bakım ve onarımı yapılmıştır. Böylelikle 2015 yılında gerek KÖYDES, gerekse İl Özel İdaresinden Birliğimize aktarılan ödenekler ile ilçemize bağlı köylerin mahalle içi yolların kaplamasında kullanılmak üzere toplam 122 bin 575 metrekare kilitli beton parke taşı satın alınmış olup köylere nakilleri yapılmıştır. 2015 yılı içerisinde İl Özel İdaresinden gelen 377 bin 450 TL ödenek ile ilçemize bağlı 5 okulun bakım ve onarımı gerçekleştirilmiştir. 2016 yılında birliğimize aktarılacak olan gerek KÖYDES ve gerekse İl Özel İdaresinden aktarılacak ödeneklerle köylerimizin yol, su ve buna benzer alt yapı hizmetlerinin yapımına devam edilecektir. Yeni bütçemizin ilçemiz ve köylerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen seçiminde İl Genel Meclis Üyesi Vacit Durdubaş ve İsmet Bostancı köy muhtarlarından ise Durupınar Köyü Muhtarı Muhterem Benli ve Yılanlıcakuz Köyü Muhtarı Aytekin Ocakçı seçildiler.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Bakan Koca son durumu açıkladı!

Haberi Oku