ZONGULDAK:
Dünya Süt Günü Dolayısıyla Alaplı'da Öğrencilere Süt Dağıtıldı

Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliğinde Dünya Süt Günü nedeniyle öğrencilere sütün önemi anlatılıp, bedava süt dağıtıldı.
Dağıtım töreninde konuşan Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Arife Çevik, sütün önemine değinerek öğrencilerin her gün en az 2 bardak süt içmesi gerektiğini söyledi. Çevik, öğrencilerin sağlıklı şekilde beslenebilmesi için ayran içmesi, yoğurt ve meyve yemesini önerdiklerini söyledi. Çevik ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçedeki tüm okullarda süt ve süt ürünlerinin tüketimini teşvik ettiklerini kaydetti.
Ülke genelinde "Okul Sütü Akıl Küpü" projesini uygulamaya başlatıldığını vurgulayan Çevik, “İlçemizde ana sınıfı başta olmak üzere , Bu etkinliklerdeki amaç sütün önemini ve süt tüketimini artırmaktır. Sütün beslenmemizdeki önemi çok büyüktür. İnsan, mezara kadar süt tüketir. Süt vücudun ihtiyaç duyduğu, protein, yağ, karbonhidrat, vitamin, mineral madde, su gibi besin öğelerinin büyük bölümünü ihtiva etmektedir. Bu bağlamda ilkokul öğrencilerine 3 aylık sürede toplam 117 bin paket süt dağıttık. Tabi sütün faydalarını saymakla bitmez. Özellikle gelişim çağında ki çocuklarımızın ileride daha sağlıklı bir yaşam kalitesini elde etmesi için önemli besin kaynaklarından bir tanesi. Umarım bugün burada yapılan etkinlikte çocuklarımızda bir farkındalık, anne-babalarına da bir farkındalık oluşturmuşuzdur” diye konuştu.
Konuşmaların ardından öğrencilere süt velilere ise ayran dağıtıldı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Lavuarın yaşlı kurtları buluştu

Haberi Oku