ZONGULDAK:
GMİS yönetimi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'yu ziyaret etti

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Satılmış Uludağ, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu ziyaret ederek Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) sorunları başta olmak üzere Zonguldak’ın sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan görüşmede Türkiye ve bölge ülkelerindeki gelişmeler hakkında bilgi veren Topçu, TTK’nın ve Zonguldak’ın sorunlarının çözümü için elinden gelen katkıyı vereceğini söyledi.
Seçim Hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak grev yapan Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, Zonguldak’ta maden ocaklarında çalışmak için gitmiş köylülerinin ve yakınlarının olduğunu belirterek Zonguldak’a sık sık geldiğini ve sorunlarını bildiğini kaydetti.
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, TTK’da çalışan sayısının 8 binlere gerilediğini, üretimin dip yaptığını belirterek sağlıklı bir çalışma ortamını oluşturmak, üretimi artırmak ve ülke ekonomisine katkı vermek için işçi açıklarının acilen giderilmesi gerektiğini vurguladı. Ziyarette GMİS MTA Şubesi Başkanı Durmuş Kılıç ile GMİS Genel Başkan Danışmanı Turhan Oral da hazır bulundu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Sır Ölümün Ardında Bonzai, Flakka Çıktı

Haberi Oku