ZONGULDAK:
Kdz. Ereğli'de Polis Teşkilatı'nın 171. Yılı Törenle Kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Türk Polis Teşkilatının 171’nci kuruluş yıl dönümü töreninde konuşan İlçe emniyet Müdürü Fahri küçük, kendilerinin mesai mefhumu gözetmeden görev yapan, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı gibi emirle ölüme giden az sayıdaki meslek guruplarından birinin mensupları olduklarını söyledi.
Kdz. Ereğli ilçesinde Türk Polis Teşkilatı’nın 171. Yılı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törene Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye başkan yardımcıları, Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, emniyetteki birimlerin amirleri ile polisler katıldı.
Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Emniyet Müdürü Fahri Küçük, polis teşkilatının önemini anlattı. Gecesi gündüzü, bayramı seyranı olmayan ve mesai mefhumu gözetmeden görev yapan bir teşkilatın mensupları olduklarını belirten Küçük, davet edilmemesine rağmen törene katılan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür etti. Küçük konuşmasında şunları söyledi; “ Ülkemizin içerisinde bulunduğu terörle mücadele, şehitlerimizin, gazilerimizin bulunduğu bir ortamda, ülkemizin zor koşullarında hem de benim yapım gereği öyle çok büyük şatafatlı bir törende bulunmayı arzu etmedik, arkadaşlar da mutabık kaldık. Törende bile, bayramda bile, anma gününde bile emniyet mensubu teşkilatı ve bizimle birlikte sivil hizmetlerde çalışan mensuplarımız, diğer polis unvanı taşımayan meslek kategorisinde çalışan personelimizin şöyle bir özelliği var. Bizim bayramımız kutlamamız, çok böyle düzenli tatillerimiz, plan programımız olmaz. Şuanda bile tören alanında bulunamayan, kritik noktalarda veya bulunması gereken yerlerde nöbet tutan arkadaşlarımız, devriyede olan arkadaşlarımız, karakol hizmetlerinde bulunan arkadaşlarımız, 155’de, MOBESE’de bulunan arkadaşlarımız var. Yine aynı şekilde terörle mücadele kapsamında Ereğli, diğer tüm il ve ilçelerde olduğu gibi Ereğli ilçe Emniyet teşkilatından da, şuan da Güney Doğu’da çeşitli il, ilçelerde bulunan arkadaşlarımız var. Görevden dönenler, göreve çıkacak yeni arkadaşlarımız var. Her şeyden önce biz 8-5 mesaisi olan, 9-6 mesaisi olan bir meslek gurubu değiliz. Gecenin 03.00’nde de gündüzün 04.00’nde de görev gereği yapmamız gereken konular, ifa etmemiz gereken görevler vardır. Gecesi gündüzü olmayan, bayramı seyranı olmayan fedakârca çalışan bir personel topluluğuyuz. Biz çalışmıyoruz, görev yapıyoruz. Emirle ölüme giden, şehit olan başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere, MİT teşkilatımız gibi az sayıda ki meslek grubundan birinin mensubuyuz. Bu vesile ile geçmişte, bugün görevlerini şerefle, fedakârca yapan tüm mensuplarımızı burada bir kez daha selamlıyorum. Bundan sonraki hayatlarında başarılı mutlu aileleriyle huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.
Kdz. Ereğli ilçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük Atatürk Anıtı’nda ki törenin ardından teşkilat mensupları ile birlikte Şehit Başkomiser Halis Çınar’ın mezarını ziyaret edip dua etti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

“ONU DEĞİL BENİ KORUMA ALTINA ALIN”

Haberi Oku