ZONGULDAK:
Ortaokul Öğrencileri Bilgi Yarışmasında Ter Döktü

Devrek Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu tarafından bilgi yarışması etkinliği düzenlendi.
Zonguldak Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında öğrenciler bilgi birikimlerini salonda bulunan davetlilerle paylaştı.
Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu Müdürü Vekili Mehmet Adıbelli, ”Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu bünyesinde bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirmiş olduğumuz geleneksel sınıflar arası bilgi yarışmasına hepiniz hoş geldiniz. Günümüz dünyasında bilgi çok daha önemli hale geldi. Bir toplumun gelişip büyümesi için her şeyden önce bilgi gereklidir. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır, kullanıldıkça yeni boyutlara ulaşır, tazelenir. Yarının büyüklerine, bilginin önemini eğlendirerek ve sahip oldukları en değerli hazinelerini, bilgilerini paylaşarak anlatma fırsatı bulduğumuz için mutluyuz. “Bilgisiz bir kimse savaş davuluna benzer: sesi çok içi boştur” diyen Sadi yüzyıllar öncesinden günümüzdeki kuru gürültünün sebebini gözler önüne sermiş bile” diye konuştu.
6 grubun yarıştığı ve her gruptan üçer öğrencinin yarışmacı olarak katıldığı yarışmada öğrencilere Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Sosyal Bilimler, Din Kültürü, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi ile Müzik alanlarında sorular yöneltildi. Yarışmanın sonunda 8. Sınıf 8/A öğrencilerinden Yiğit Yokarıbaş, Zerrin Baycan ve Batuhan Çakmaklı birinci olarak yarışmayı tamamladılar. Yarışmaya ve okulun diğer etkinliklerine sponsorluk yapan kurum ve kuruluş temsilcilerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Tunçkaya tarafından teşekkür plaketi verilirken, yarışmada birinci gelen ve diğer dereceye giren öğrencilere de çeşitli ödüller verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Tunçkaya, Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök, Şube Müdürü Cihan Aldıbaş, Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu Müdürü Atilla Güzelhan, Müdür Vekili Mehmet Adıbelli Devrek TSO Başkan Yardımcısı Engin Deliacı, Okul Aile Birliği Başkanı Muhammet Kayapınar, diğer okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Lavuarın yaşlı kurtları buluştu

Haberi Oku