ZONGULDAK:
Toplumda ruh sağlığı konulu seminer düzenlendi

Zonguldak Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Atatürk Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlu Hekimi, Ruh Sağlığı ve Hastalıklar Uzmanı Dr. Elif Güneş Yalçın tarafından Kamu çalışanlarına yönelik seminer düzenlendi.
2014 yılında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açılarak ağır ruhsal bozukluğu olan hastalara toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde psikososyal destek hizmetlerini sürdürüyor. Hastaların ilgileri ve kişilik özelliklerine uygun uğraşı alanlarını planlanıyor ve uygun hastalara sosyal beceri eğitimleri vererek toplum içinde uygulamalar yapılıyor.
Konu ile ilgili olarak Zonguldak Belediyesi Nikah salonunda düzenlenen seminere, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Zonguldak Belediyesi personellerinin yanı sıra Diyabet Kronik Hastalar Derneği üyelerine yönelik verilen bilgilendirme toplantısında Uzman Dr Elif Güneş Yalçın tarafından sinevizyon sunumu ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışmalarını anlatarak, Şizofreni ve benzeri ağır ruhsal bozukluğu olan hastalara yönelik merkezde verilen hizmetin kapsamı, başvurusu ve hasta kabulü (TRSM)’nin sağladığı Psiko-Sosyal destek hizmetleri ve aile desteği hakkında geniş kapsamlı olarak bilgilendirme sunumu yaptı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Ayan, Madencilere Seslendi

Haberi Oku