ZONGULDAK:
Uysal, özel çocuklar korosunu izledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye bünyesinde kurulan özel çocuklar korosu ekibini ziyaret etti.
Kdz. Ereğli Belediyesi özel çocuklardan kuru halk oyunları ekibinin ardından, özel çocuklar korosu kurdu. Özel çocuklar korosunu ziyaret eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçedeki yaşlılar, çocuklar ve engellilere yönelik pozitif ayrımcılığın süreceğini vurgulayarak, özel çocuklardan kurulan koronun çalışmalarını izledi. Özel çocuklarının aileleriyle bir araya gelen Başkan Uysal, ailelerinin istek ve sorunları da dinledi. Başkan Uysal, “İlçemizdeki engelleri ortadan kaldırıyoruz. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz engelliler şenliği yanında otizmli çocuklarımıza yönelik etkinliklerimizi sürdürüyoruz. Özel çocuklarımızdan folklor ekibi de kurmuştuk, şimdi de koromuz çalışmalarına başladı. Fırsat verildiğinde özel çocuklarımızın neler başarabileceğine bir kez daha şahit olduk. Bu bağlamda onlara daha fazla destek olmak adına Fiziksel Engelliler Derneği ile işbirliği içinde bir takım projeler geliştiriyoruz. Bunları yakında hayata geçireceğiz” dedi.
Özel çocukların aileleri de Başkan Uysal’dan yüzme havuzu ile özel çocuklara tahsis edilecek bir spor salonu isterken, sertifikalı öğretmen ihtiyaçları olduğunu anlattılar.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

CHP konvoyuna polis müdahalesi

Haberi Oku