ZONGULDAK:
YGS'ye Girecek Sporcular İçin Sınav Duası Merasimi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde amatör bir spor kulübü hafta sonu Yüksek Öğretim Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek olan sporcuların başarılı olması için dua merasimi düzenledi.
Kdz. Ereğli Belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen dua merasimine Zonguldak Ereğli Spor Kulübü Başkanı Kağan Kocaman, Kdz. Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Müftü Metin Avcı ile YGS’ye girecek olan amatör futbolcular katıldı.
Törende ilk olarak İnşirah Surasi’ni okuyan Müftü Metin Avcı, daha sonra öğrencilerin YGS’de başarılı olmaları için dua yaptı. Avcı duasında “Burada toplandığımız tüm ZES kulübü oyuncuları başta olmak üzere üniversite sınavına girecek olan, lise eğitimleri devam etmekte olan bütün kulüp üyelerini başarılı eyle Ya Rabbi. Sen bu kardeşlerimize sınava en güzel şekilde girmeyi, sınavdan da güzel bir şekilde çıkmayı nasip eyle Ya Rabbi. Bu kardeşlerimize ayeti kerimde de okuduğumuz gibi kendi katından bir başarı, kendi katından bir yardımcı eyle Ya Rabbi. Kardeşlerimizin göğsünü ve gönlünü genişlet, onları ferahlat, işlerini kolaylaştır Ya Rabbi. Kardeşlerimizin dillerini çöz, onları sözlerinde isabetli eyle Ya Rabbi. Nun üzerine, kalem üzerine yemin ediyorsun; bu kardeşlerimiz sınava girdiklerimizde kalemlerinin işaretlediği şıkların isabetli, doğru olmasını nasip eyle Ya Rabbi” dedi.
Merasimin ardından katılan kulüp başkanı, belediye başkan yardımcısı ile duayı yaptıran Müftü Metin Avcı, YGS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

13 Aralık 2019 Cuma Günü Halkın Sesi Gazetesi

Haberi Oku