ZONGULDAK:
Zonguldak Aihl Ortaokulu Ödül Serisine Yenilerini Ekledi

Zonguldak AİHL Ortaokul öğrencileri Çaycuma’da 3 kategoride düzenlenen İl finallerinde iki birincilik elde etti.
Zonguldak AİHL Ortaokul öğrencileri düzenlenen yarışmalarda ödüller almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 7. Arapça etkinlikleri kapsamında düzenlenen İmam-Hatip Ortaokulları yarışmaları Zonguldak İl finali, Çaycuma İmam Hatip Ortaokulunun koordinatörlüğünde Çaycuma Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Yarışmaya Zonguldak, Devrek, Çaycuma, Kozlu, Kilimli, Ereğli, Alaplı ve Gökçebey ilçelerinden İmam-Hatip Ortaokulu Öğrencileri katıldı.
Şiir Okuma , Hikâye Canlandırma ve Arapça Çocuk Şarkıları Yarışmaları olmak üzere 3 kategoride düzenlenen yarışmada iki birincilik elde eden Zonguldak AİHL Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri okullarına başarı ile dönmenin haklı gururunu yaşadılar. Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu organizasyonuyla gerçekleşen yarışmalarda Arapça Çocuk Şarkıları kategorisinde Zonguldak AİHL Ortaokulundan Muhammet Enes Aykut birinci olmayı başarırken, yine aynı okuldan Mustafa Furkan Sarıkaş Arapça Metin Canlandırma Kategorisinde il birincisi oldu. Düzenlenen yarışmada Arapça Şiir Okuma kategorisinde ise Çaycuma İmam Hatip Ortaokulundan Rüveyda Çakmak birinci oldu.
Düzenlenen yarışmalardan başarı ile dönen öğrencilerini tebrik edip ödüllendiren Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Recep Ali Kanberoğlu, " Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Arapçanın günümüzde önemini ve dünya dilleri arasındaki etkinliğini gittikçe artıran bir dil olması nedeniyle İmam Hatip Ortaokulları arasında yarışmalar düzenlenmektedir. Bu kapsamdaki İl finalimizi Çaycuma Ortaokulu organize etti. Kendilerine bu güzel organizasyondan ötürü teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz bu güzel yarışmadan iki birincilikle döndüler . Uzun zamandır öğrencilerimizi bu yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimiz Recep Genç ,Recep Paydar, Yasin Akdoğan ve Esin Yıldız başta olmak üzere öğrencilerimiz Muhammet Enes Aykut ile Mustafa Furkan Sarıkaş’ı başarılarından ötürü tebrik ediyorum. Kendileri ilimizi bölge yarışmalarında temsil edecekler. Orada da iddialıyız. Öğrencilerimizin Türkiye Finallerine gideceğine inanıyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Roma mozaiklerinin 12 yıldır nöbetini tutuyor

Haberi Oku