ZONGULDAK:
Zonguldak Sağlık Yüksekokulu Mezunları Kep Attı

Zonguldak Sağlık Yüksekokulu (ZSYO) 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni büyük coşku ile gerçekleştirildi.
Sezai Karakoç Kültür Merkezinde törene Rektör Vekili Prof. Dr. K. Varın Numanoğlu, Senato Üyeleri, ZSYO Müdürü Prof. Dr. Sevim Çelik, Yüksekokulun akademik ve idari personeli, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
Tören alkışlar eşliğinde mezun olacak öğrencilerin salona girmesi ve Hemşirelik Bölümü mezunu Ümran Kahraman’ın açılış konuşması ile başladı. Ardından kürsüye gelen Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sevim Çelik ile Rektör Vekili Prof. Dr. K. Varım Numanoğlu konuşmalarında öğrencileri kutlayarak gelecek yaşamlarında başarılar dilediler.
Açılış konuşmalarının ardından mezunların beş yıllık eğitim sürecinde yaşadıklarından derlenen sinevizyon gösterisi sunuldu. Gösterimde öğrenciler ve aileleri duygu dolu anlar yaşadı.
Törende, ZSYO’nu derece ile bitiren Hemşirelik Bölümü mezunlarından bölüm birincisi Ümran Kahraman’a ödülünü Rektör Vekili K. Varım Numanoğlu, bölüm ikincisi Ayşe Aydın’a ödülünü Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Şadi Şen ve bölüm üçüncüsü Afide Coşkun’a ödülünü Tıp Fakültesi Dekanı Taner Bayraktaroğlu verdi.
Bölüm birincisi Ümran Kahraman’ın isim plakasını çakmasının ardından ZSYO öğretim elemanlarının öğrencilerine diplomalarını vermek üzere sahneye gelişlerinde öğrencilerin coşkusu görülmeye değerdi. Diplomalarını alan öğrenciler Yrd. Doç. Dr. Sevim Çelik eşliğinde meslek yemini ettiler ve müzik eşliğinde keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.
Diploma töreni sonunda Hemşirelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şule Ergöl eşliğinde mezunlar meslek andını okudular.
Tören Öğrencilerin kep atmalarıyla sona erdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Parke üzerine asfalt

Haberi Oku