Son yıllarda iki ayaklı yaratıklar türedi. Adına ister haydut deyin, ister maganda, isterse eşkıya...

Her tarafta kol geziyorlar.

'Yan baktın, dik baktın, niye uyardın, neden korna çaldın'
gibi fındık kabuğunu doldurmayan sebeplerle deli dana gibi etrafa saldırıp can yakıyorlar. Ocakları söndürüyorlar. Bir değil, iki değil...

Bu kadar saldırı yapan, çoluk çocuk demeden masum insanların canına kast eden, en ufak meselede bütün mahalleyi yakabilecek kadar canavarlaşabilen iki ayaklı zararlılara karşı devletimiz neden gereğini yapmıyor?

Neden bu saldırganlar serbest bırakılıyor?

Daha geçen haftalarda Dilaver mahallesinde Özcan Akçay isimli bir maden işçisi demir sopalarla saldırıya uğramış, ağız burun kırılmış, öldü diye yolun kenarına atılmıştı. İki çocuk babası olan gariban işçi, yoğun bakımda ölüm kalım savaşı verirken bu eşkıyalar serbest bırakılmıştı.
Allah'tan Zonguldak'ta bir gazete ki, şu satırları okuduğunuz Halkın Sesi Gazetesi, "Öldüresiye dövdüler, serbest bırakıldılar" başlığıyla haberi vermişti de, savcılık bu haydutları yeniden gözaltına almış ve akabinde tutuklamıştı.

Sonra ne mi oldu?

O gariban işçi ne yazık ki öldü...

Şimdi buradan devletin temeli olan adalet mekanizmasının yürütücüsü hakim ve savcılara sormak istiyorum!

Sizin çoluğunuza çocuğunuza ve yakınlarınıza da bu şekilde saldırı olsa serbest bırakır mısınız?

Bırakın saldırıyı, ağzını açsa anında hukuken gerekeni yaparsınız... Çünkü basından takip ettiğimiz örnekler var.

Trafikte adam kızmış, normal vatandaş zannedip savcıya bağırmış. Tabi savcı hemen gerekeni yapmış, talimat verip adamı aldırmış. Ee, adamın küfrettiği savcı değil de normal vatandaş olsaydı aynı işlemi yapar mıydınız? Görüntü var mı, belge var mı, şahit var mı, bir sürü gerekçe...

Şimdi en son İstanbul'da bir maganda, bir kadına saldırdı, yetmedi aracına çıkıp tekmeyle camını kırdı. Vatandaşlar tutmasa belki de öldürecekti. Allah'tan diş doktoru olan hanımefendi, cep telefonuyla görüntülemiş olay anını. Yoksa yediği küfürler, hakaretler, dayaklar hepsi boşa gidecekti. Buna rağmen ilkin serbest kaldı maganda. Sonra bu görüntüler sosyal medya üzerinden ana akım medyaya yansıyıp  kamuoyunda infial oluşunca, 'ayıp olmasın' der gibi yeniden gözaltına alındı.

Adalet bu mudur?

Eğer aksaklık varsa ve bu hayatî konu yasalardaki boşluktan kaynaklanıyorsa; TBMM çözüm için daha neyi bekliyor?

Binlerce masum insan ölüyor. Kan oluk oluk akıyor... Yazık günah değil mi giden bunca canlara?

Kendi yakınınız olduğunda 'şakkk' diye anında işleyen adalet; Ahmet'te, Mehmet'te, Ayşe'de, Fatma'da da işlese olmaz mı? Hani, Anayasa'daki eşitlik ilkesi nerede kaldı?

Bu konu can konusu. Hiç bir şeye benzemez. 

Adalet ve Siyaset dünyasının vicdan taşıyan sorumlularına sesleniyorum.

Haydutları salmayın!  
 
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Şero 1 ay önce

tıkırında işleyen bir kamu düzeni, kamu hakimiyeti, güvenlik, adalet ve hukuk sistemi olsa zaten haydutluk olmaz, onun için bunların olmadığı yerde, haydutluktan, adaletten yakınmak neyin nesi anlamadım. gece bekçilik sistemine geçilmiş, gece bekçileri ne iş yapar? merak ederim, defalarca arabalar, motorlar gündüzleri olduğu üzere geceleri sabahlara kadar, tam gaz gider, müzik sonuna kadar açılır, gürültü kirliliği yapar, i̇nsanları rahatsız ederler, hiç daha bunlara dur diyene, hesap sorana rastlamadım. tabii ki bunları kim nasıl ne şekil denetler orası da meçhul! vatandaş ta emniyet uğraşmıyorsa, başını belaya sokmamak için sineye çekmek zorunda bırakılırsa, ortalık hiç şüphesiz haydutlara, magandalara kalır! eee boşuna dememişler, burası türkiye diye.

Misafir Avatar
KAHROLSUN DEVRAN 1 ay önce

TÜRKİYEDE SON YILLARDA GÖZLE GÖRÜLÜR BİR ŞEKİLDE OTORİTE BOŞLUĞU OLUŞTURULDU.ADALET VE YARGI SİSTEMİ İTİBARSIZLAŞTIRILDI.BU VAHİM DURUM ÖNLEM ALINMADIĞI TAKDİRDE İLERİKİ YILLARDA TOPLUMSAL PATLAMAYA, BİR İÇ ÇATIŞMAYA VE KAOSA NEDEN OLABİLİR.

banner228