2014 yılında bombardımanda ağır yaralanan 3 yaşındaki Suriyeli çocuğun, “Gidince sizi Allah’a şikâyet edeceğim” sözleri tüm dünyada geniş yankı uyandırırken, Suriyeli Aylan Kürdinin kıyıya vuran cesedi vicdanlarda derin yaralar bıraktı. Adana’da anne saç kurutma makinası ile çocuklarını ısıtmak istedi ama olmadı hayat yordu yoruldu çaresi kaldı kendini astı hatırladınız mı, corumda iki kardeş ekonomik sebepten kendilerini astılar hatırladınız mı arakana veya Uygur Türklerine kadar gitmiyorum bunlar Türkiye de oldu duymak sanırım duymak istemedik kanal değiştirdik. İşte sizi ALLAH a şikâyet edeceğim diyen Suriyeli şehit çocuk şikâyetini etmiş.
Bu Dünya'da o mazlum bebelerin o masum çocukların o çaresiz Anne ve Babaların feryatları ''Arş-ı Ala'ya'' ulaşmadı mı sanıyorsunuz? ‘Ne demişti Suriyeli bir masum yavrucak''. ''Sizi Allah’a şikâyet edeceğim'' Etmesine gerekte yoktu aslında ama o masum yavrucağın Allah(cc) başka güveneceği ve yapılanların hesabını soracağına inandığı başka kimi vardı ki? Hatırlayın Firavun hadisesini.
 "Zeyd b. Eslem’in bildirdiğine göre, Hz. İbrahim’den sonra Allah Nemrut’a melek gönderdi. Dört defa onu Allah’a iman etmeye davet ettiyse de iman etmedi. Bunun üzerine Melek, üç güne kadar ne kadar adamların varsa bir araya topla (gelsinler savaşalım), der."
 "Allah, o toplanan topluluklar üzerine sivrisinekleri saldı. Öyle kalabalık bir ordu idi ki, Güneş'in doğması bile o sineklerin o yoğun yığınlarından fark edilmiyordu
" "Nihayet sivrisinekler oradakilerin hepsini öldürüp yediler, sadece geriye kemikleri kalmıştı. Tek ayakta kalan Kralları Nemrut idi. Ona dokunmamışlardı.
 Allah ona özel olarak bir sivrisinek gönderdi. Bu sinek Nemrudun burnundan içeri girdi. Bu acıya dayanamayan Nemrut bir balyozla başına vuruyordu.
 Öyle ki ona acıyan bazı insanlar balyoz yerine ellerini bir araya toplayıp yumruklarıyla başına vururlardı. Nihayet bu haldeyken öldü..."
 “Allah kendisine hükümdarlık verdiği için şımararak Rabbi hakkında İbrahim ile tartışan kişinin haline bir baksana! İbrahim ona:
 'Benim Rabbim hayatı veren ve hayatı alandır.' deyince O:
 'Ben de yaşatır ve öldürürüm.' dedi. Bunun üzerine İbrahim: 'İşte Allah Güneşi doğudan doğduruyor, haydi sen de batıdan doğdur bakalım!' der demez kâfir donakaldı. Zaten Allah zalimleri hidayet etmez, emellerine kavuşturmaz.” (Bakara, 2/258) Allah(cc) tüm İslam âlemini ve masum insanları her türlü musibetlerden muhafaza eylesin... Bizlere de Yüce Yaratanımıza Hakkı ile kulluk yapmayı nasip eylesin... Amin..
Sağlıcakla kalınız.
    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228