Bugün bambaşka bir konu yazmayı düşünüyordum…

Ta ki sosyal medyada AKP’li arkadaşlarımızın 32 dişini birden gösterip maden ocağı girişinde çektirdikleri selfie fotoğrafını görene kadar!

Sinirim zıpladı, ne yazacağımı da unuttum.

İslam alemi için en kutsal aylardan biri olan Ramazan ayının bazı çevrelerce siyasi rant kapısı yapıldığına, insanların inançlarının nasıl sömürüldüğüne bugüne kadar defalarca tanık olduk!

Ama dünkü o fotoğrafa bakınca, kendilerini “İslamcı”  ya da “muhafazakar” olarak tanımlayan bazı çevrelerin aslında insanları Allah ile nasıl kandırdığını gördüm!

Ağzından “Allah” ı düşürmeyen ama din bezirganlığı yaparak maneviyat sahibi yurttaşlarımızın sırtından servet yapan gerçek din düşmanları geldi aklıma…

Yüzde 90’nı Müslüman olan bir ülkede en büyük ortak paydanın “İslamiyet” olduğunu düşünecek olursak ülkenin içerisinde bulunduğu tabloyu çok da garipsememek lazım.

Ben safihane duygularla AKP’de siyaset yapan, sadece siyasal düşüncelerinin iktidar olması için AKP saflarında olan, bu partiye oy veren her kese saygı duyuyorum.

Demokrasinin gereği de bu değil mi?

Ancak alnı secdeden, burnu çetrefilli işlerden kalkmayan o kadar çok insan tanıyorum ki…

Onlar bizi “düşman” ilan etseler de, bugün AKP Zonguldak İl ve Merkez İlçe yönetimlerinde görev yapan vicdan sahibi herkese soruyorum:

 Tam 12 yıldır Zonguldak siyasetinde olan İl Başkanı Hamdi Uçar ve siyasi uvertürü Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman neden o koltuğu kimselere kaptırmak istemiyor?

 Siyaset yapmaktaki ısrarları niye?

a)Allah rıza için siyaset mi?

b)Memleket yararına siyaset mi?

c)Yoksa kendi siyasi ikballeri ve ticari menfaatlerinin devamı için siyaset mi?

 Şüphesiz il ve ilçe yönetimindeki her AKP’liyi aynı kefeye koymayız.

Ama bu Allah’la insanları kandırıp kul hakkı yiyen, siyasi kimliğini kullanarak ticari rant sağlayan, iktidar olmanın avantajıyla yeşil anaları talan edip betonlaştıran, kamuya ait arazileri yandaşlarına peşkeş çeken, kendi zenginlerini yaratan siyasetçilere koşulsuz biat etmeyi de gerektirmiyor?

Adalet ve halkın refahı vizyonuyla siyaset sahnemize giren, yoksulluğu, yolsuzluğu, yasakları bitireceğini iddia eden AKP, kendi içerisindeki çürük elmaların sayısının hiç de az olmadığını kabul edip, çürük elmaları silkelemek zorunda.
Bana göre çürük elmaların başında İl Başkanı Hamdi Uçar ve Metin Karaduman geliyor.

Ama ne AKP içinden ne de muhalefetten kimse çıkıp sormaz mı?

“Arkadaş, düne kadar sıradan bir esnafken, bugün milyonluk ihaleleri nasıl alıyorsunuz? Başkalarına verilmeyen imar izinleri size nasıl veriliyor? Seçimlere bir ay kala Karaduman Center yanındaki arazinin ihaleye çıkarılıp Metin Karaduman’a verilmesi tesadüfle açıklanabilir mi? Hamdi Uçar, sahibi olduğu işyerlerinin finansmanını nasıl sağlıyor? İkisi de AKP’de siyaset yapmadan önceki malvarlıklarıyla bugünkü malvarlıklarını açıklayabilir mi?”

 

Soramaz, çünkü sorduğu gün tıpkı Merkez İlçe eski yöneticisi Yaşar Gök gibi uyduruk bir bahaneyle ertesi gün görevden alınır!

12 yıldır yoksullaştırdıkları halktan utanacakları yerde Ramazan’dan Ramazan’a kumanya dağıtmayı görev bilip bununla övünen bir siyasal düşüncede bir Allah’ın kulu çıkıp, kurulan Ramazan çadırlarında yemek yiyen insanları sayıca çokluğunun aslında o ülkenin yoksul sayısıyla doğru orantılı olduğunu söyleyemez mi? 

AKP Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman’a aşağıdaki soruları hiç kimse soramayacağı için biz soralım istedik…

Çünkü bu kent Ali Baba’nın çiftliği değil!

Sayın Karaduman, işgal ettiğin o koltuğun gereğini yapıp bir kez olsun Ankara’da madende fotoğraf çektirdiğin işçilerin hakkını savundun mu?

TTK’da aynı işi yaptıkları halde tezgahtar maaşı alan madenciler olduğunu biliyor musun?

Söz vermenize rağmen gruplu çalışan madenciler ne zaman daimi işçi olacak?

Madenlerde iş güvenliği koşullarının iyileştirilmesi için şuana kadar ne yaptınız?

Bu güne kadar kendiniz kaç kez maden ocaklarını gezip işçilerin sorunlarını dinlediniz?

İşçi açığı yüzünden düşen üretim ve artan iş kazaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

İnsanların kutsal değerlerini siyasi reklam malzemesi yapıp madencileri buna alet etmek sizin inançlarınıza göre caiz mi?

Seçimlerde bir ay önce gazeteye gelip “Mustafa Bey, lütfen benim işyerimin yanındaki arazinin Kozlu Belediyesi tarafından ihaleye çıkacağını haber yapma. Beni onlarla aynı kefeye koyma” diyen siz değil miydiniz?

Çok merak ediyorum…

Sizi onlardan farklı kılan ne?

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
osman tutkun 6 yıl önce

aklımın ermedigi üzülmez de iftar acmaya ocaga indiler,hergün işci arkadaşlarımızın üzerine kilitlenen kapılardan gectiler ne hikmetse bir kelime konuşmadılar cünkü sahip cıktıkları müdüre ayıp olur ama iftarlarını actıkları işciye olmaz,neyse allah bildigi gibi yapsın

Misafir Avatar
KAYA 6 yıl önce

yazınızı okuyunca başkanlar ve yöneticilerinin bir dini eğitim almış olduklarını, dini birikimleri olduğu düşünülebilir. yok böyle bişey. bildiğim bir halit gülay bu eğitime sahip. diğerleri sübhanekeyi okuyamazlar, dini bilgileri yok denecek kadar az. bu yüzden komik oluyorlar işte.

Misafir Avatar
Cahil Hasan 6 yıl önce

bu yazıyı okuyunca bektaş için neden inat edildiğini daha iyi anlıyorum.

Misafir Avatar
lider 6 yıl önce

"chp'nin yalova milletvekili muharrem i̇nce, ne yoğun gündemi, ne parti çalışmalarını ne de ramazan'ı tanıdı! vefa salman'la birlikte bodrum'da tatile koştu, serinlemek için de bol bol alkol aldı"02/07/14 .. ilçe başkanı içse 10 numara adam... iftar neyine senin

Misafir Avatar
yorumcu 6 yıl önce

keşke bu tür iftar programlarını chp ve mhp lilerde yapsaydı.

Misafir Avatar
Turgut Güven 6 yıl önce

sevgili mustafa akp'in üst yönetimine bakıp yüzünüzü zonguldak merkez ilçe ve il başkanına çevirdiğinizde gördüğünüz ""üzüm üzüme bakarak kararır" sözünün gerçek olduğudur. bu ülkede her şey ortaya döküldüğünde bahse konu akp nin yerel iki kankisi siyasi büyüklerini örnek almıyorlar mı? il başkanı hamdi bey mal varlığındaki artış ile yaptığı devlete verdiği vergiler açıklandığında garsona verilen bahşişe eş değer olduğu görülmedi mi? ben aslında konuya diğer yandan da bakmayı düşünüyorum. madene inip de iftar adı altında din ve emek sömürü yapanlara 12 yıldır hiç bir sorunu çözülmemiş maden işçileri neden sessiz kalıp bu ortamı hazırlama gereği duyarlar ki.. bu talancılara ttk yönetimi sırf siyaset emek ve din sömürüsü yapmak için yer altında nasıl ve ne hakla bu imkanı sağlarlar ki.. birde yerelde bu talancıların edindikleri servetleri görüp yaygara yapan ama yukarıdaki büyüklerinin yürüttüklerini hakmış gibi görüp sessiz kalanlara ise yuh çekmek geliyor içimden.

Misafir Avatar
Ak Partili 6 yıl önce

i̇l başkanınında ilçe başkanınında neler yaptıkları artık gizli saklı şeyler dğil. herşey alenen ortaya dökülmüş durumda. hatta kendi milletvekilleri bile yüzlerine karşı bu isyanını belirtti.
i̇yide benim anlamadığım
bu adamlar hala daha nasıl ve kimler tarafından görevde tutuluyor ?

Misafir Avatar
L.türkoğlu 6 yıl önce

üstad bu soruları akp ilçe başkanı karadumana mı soruyorsun?.....bu sorduğun sorulara cavap verecek bekraundunun olduğunu düşünmüyorsun herhalde?o na nerede abara dubara i̇şler var..rant sağliyacak yeri̇ nasil ki̇me rüşvetle... vaatle alinacak yerler var onlari sor..ak ..kavşaği sor. ha bi̇r ona deyi̇l...abdulkeri̇me...celal bi̇li̇ci̇ye...celi̇l uzuna...merci̇meğe...köksal toptana ..sor....sorda o kavşaği nasil paylaştiklarini..aldiklarini..yüzleri̇ varsa anlatsinlar.ahiret var ya cabirler......ağzınızdan düşürmediğiniz ahiret var islam var peyganber var....allah var....size kolay gelsin..

banner228