Asayiş:
38 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

OHAL kapsamında yayınlanan KHK ile 2’nci dalga gelirken ülke genelinde 15 Bin 726 kamu çalışanı ihraç edildi

38 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ  


Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 677 ve 678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameler (KHK), Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 677 sayılı KHK'ya göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ile bakanlıklar ve bağlı kuruluşlarda görev yapan 15 bin 726 kamu çalışanı hakkında ihraç kararı verildi.

Aynı KHK kapsamında daha önce meslekten ihraç edilen 157 kişi ise görevlerine iade edildi. Milli Güvenlik Kurulunca (MGK) devletin güvenliğine karşı faaliyette bulunduğu tespit edilen 550 dernek, 19 özel sağlık kuruluşu ve 9 basın yayın kuruluşu da kapatıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden 1. Sınıf Emniyet Müdürlerinin de aralarında bulunduğu 7 bin 586 kişi görevden ihraç edildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığında bin 259, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 391, Hava Kuvvetleri Komutanlığında 338, Jandarma Genel Komutanlığında ise 403 askeri personel hakkında aynı işlem yapıldı.

Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında meslekten ihraçlar

Emniyet Genel Müdürlüğü ve TSK'nın yanı sıra bakanlıklar ve bağlı kuruluşlarında da meslekten ihraç kararları alındı.

İçişleri Bakanlığı ve bağlı kurumlarında 2 bin 696, Yükseköğretim Kurulunda (YÖK) bin 184, Sağlık Bakanlığında 752, Maliye Bakanlığında 526, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında 131, Milli Eğitim Bakanlığında 119, Diyanet İşleri Başkanlığında 94, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında 73, Orman ve Su İşleri Bakanlığında 52, TRT'de 45, Milli Savunma Bakanlığında 23, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunda (HSYK) 15, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD) 14, Gençlik ve Spor Bakanlığında 13, Kültür ve Turizm Bakanlığında 11, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansında (TİKA) bir olmak üzere toplam 5 bin 749 kamu çalışanı görevlerinden ihraç edildi.

ARALARINDA DOKTOR VE HEMŞİRELER DE VAR… İŞTE O 7 KİŞİ

677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) göre, Sağlık Bakanlığı ve Zonguldak’ta bağlı olduğu ilgili kuruluşlarda çalışan aralarında doktor, ebe, biyolog, eczacı ve hemşirelerinde bulunduğu toplam 7 kişi ihraç edildi…

İşte ihraç edilenlerin isimleri;


BEÜ’DEN 26 İHRAÇ…İŞTE O İSİMLER…

677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) göre, Bülent Ecevit Üniversitesi’nden aralarında hemşire, mali hizmetler uzmanı, teknisyen, bilgisayar işletmeni, mühendis, sağlık fizikçisi, uzman tabib, şube müdürü, imam, sağlık teknikeri, şoför ve teknik ressam olan toplam 26 kişi ihraç edildi…

İşte BEÜ’den ihraç edilenlerin isimleri;JANDARMA YÜZBAŞI İHRAÇ EDİLDİ…

677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) göre, İl Jandarma Alay Komutanlığı’ndan 1 yüzbaşı ihraç edildi. Bugün sabah saatlerinde yayınlanan kararnameye göre Jandarma Yüzbaşı Mustafa Sandallık görevinden ihraç edildi.


İŞTE KURUMLARDAN İHRAÇ EDİLEN 4 İSİM

 

677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) göre, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü ve İç İşleri Bakanlığı’ndan ihraç edilen 4 isim;

Yunus Kaya – Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü – Başmühendis

Refika Çalışıcı – Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü – Öğretmen

Yalçın Özengi – Devrek İlçe Nüfus Müdürlüğü – Nüfus Müdürü

Erdoğan Acar -  İç İşleri Bakanlığı / Zonguldak – Şef

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

ANKARA YOLUNDA KAZA 1'İ ÇOCUK 2 YARALI

Haberi Oku