Asayiş:
Çaycuma ve Devrek'te ‘Huzur İlçe' Operasyonları…

Çaycuma ve Devrek’te eğlence mekanlarına yönelik “Huzur İlçe” operasyonu düzenlendi…

10 eğlence mekanında 112 şahsın incelendiği operasyonda, lokal faaliyeti yürüten bir iş yerinde kumar oynayan 4 şahsa 1.036.00 TL idari para cezası uygulanırken, işyeri sahibine ‘kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak suçundan soruşturma başlatıldı. Bir mekanda yapılan aramalarda tehdit suçundan aranan 1 kişi yakalandı. Vize süresi dolan Ukrayna uyruklu bir kadın ise sınır dışı edilmek üzere idari gözetim altına alındı.

Emniyet Müdürlüğü’nün detaylı açıklaması şöyle:

“Asayiş Şube Müdürlüğümüz koordinesinde ilimiz Çaycuma ve Devrek ilçelerinde bulunan eğlence mekanlarının denetimine yönelik 30.11.2018 tarihinde, 4 ekip, 13 personel ile  “Huzur İlçe” uygulaması yapılmış olup, söz konusu uygulamada;

10 adet umuma açık eğlence yeri denetlenmiş,

112 şahıs incelenmiştir.

Uygulama kapsamında;

Lokal faaliyeti yürüten bir işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 1.036.00TL idari para cezası uygulanmış, iş yeri sahibine Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak Suçundan adli işlem yapılmış, kumar parası ve oyun gereçlerine el konulmuştur.

Lokal faaliyeti yürüten bir iş yerinden Tehdit suçundan aranan 1 şahıs yakalanmıştır.

İçkili Eğlence faaliyeti yürüten bir işyerinde Silahlı Tehdit, Konut Dokunulmazlığını İhlal ve Hakaret olmak üzere 3 ayrı suçtan toplam kesinleşmiş 5 yıl 5 ay hapis cezası ile aranan 1 şahıs yakalanmıştır.

3 iş yerine konsomatris bayan çalıştırmak, kapalı alanda sigara içilmesine müsaade etmek, sigorta kaydı yapmadan işçi çalıştırmak, kapanış saatlerine uymamak gibi mevzuata aykırı fiiller sebebiyle;

1 iş yerine ruhsatsız olarak faaliyet yürütmesi sebebiyle

 Belediye’ye gönderilmek üzere tutanak tanzim edilmiştir.

Ayrıca bir işyerinde konsomatris olarak çalışan Ukrayna uyruklu şahsın vize süresinin dolduğu tespit edilerek sınır dışı edilmek üzere idari gözetim altına alınmıştır.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zafer 2 yıl önce

akçakocada başka bir müdürün eşi tarafından yakalanan ve basınada yansımış olan kurum müdürünün dosyası ne oldu. müdür naklen eğitim kurumuna geçti. kurum değiştirince dosya kapandımı. birde kurumun esenköydeki binasındaki özel odası da gündeme gelmişti. bu özel oda işi ne oldu. hani şoförü bırakıp resmi aracı kendi kullanarak geldiği oda işi ne oldu. hepsi bir anda buhar oldu. görüntü muhafazakarlık görüntüsü ama pislik diz boyu.

banner228

44 YAŞINDA KENDİNİ ASTI

Haberi Oku