Asayiş:
Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan NECLA SAĞLAM CİNAYETİ açıklaması
Necla Sağlam cinayetiyle ilgili Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Zonguldak Adliyesinin internet sitesinden bir basın açıklması yaptı. Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz'un Sağlam cinayetiyle ilgili yaptığı açıklmanın tam metni şu şekilde.

    29/02/2016 tarihli ve 2016/16 sayılı basın açıklaması ile 24/02/2016 tarihinde ilimiz Mithatpaşa Mahallesinde bir kişinin evinde ölü olarak bulunduğu; olay yeri incelemesi yapıldığı ve maktüle N.S'nin üzerinde yapılan ölü muayenesi ve otopsi işlemi neticesi ölüm sebebinin kesici alet yaralanmasından kaynaklandığı bildirilmişti.

    Olayı soruşturmakla görevli Cumhuriyet Savcısının nezaretinde olay yerinde, gerek Zonguldak olay yeri inceleme ekipleri gerekse Ankara'dan getirtilen ekipler marifetiyle cinayetin işlendiği mahal hiçbir delilin gözden kaçmasına izin verilmeyecek şekilde titizlikle incelenmiştir.

    Öte yandan Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olay mahalli çevresinden temin edilen Mobese ve güvenlik kameralarına ait yüzlerce saatlik görüntü saniye saniye incelenmiş ve bu çalışma sonucunda eylemi şüpheli T.K'nin gerçekleştirmiş olabileceği değerledirilmiştir. Yine olayla ilgisi olabileceği değerlendirilen iki kişi daha gözaltına alınmış olup, bu kişiler daha sonra yapılan değerlendirme sonucunda serbest bırakılmıştır.

    Şüpheli T.K'nin 17/03/2016 tarihinde gözaltına alındıktan sonra 18/03/2016 tarihinde adliyeye sevk edilmiş, görevli Cumhuriyet Savcısı tarafından savunmasının alınmasına müteakip tutuklanma talebiyle Zonguldak Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmiştir.

    Zonguldak Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulanan şüpheli, kuvvetli suç şüpheli nedeniyle "Kasten Öldürme" suçundan tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmiştir.

    Olayla ilgili soruşturma halen çok yönlü olarak devam etmekte olup, süratle sonuçlandırılması konusunda gerekli hassasiyet gösterilmektedir.

    Olayın araştırılması bakımından görevli Cumhuriyet Savcısı ve soruşturma birimleri olay yerinde incelemeler yaparak gerekli delillerin eksiksiz toplanmasına azami gayret sarf etmiş ve şüphelinin tespiti ve yakalanmasında üstün gayret göstermişlerdir.

    Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Necip TOPUZ

Cumhuriyet Başsavcısı

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

SU ALAN SANDALDA MAHSUR KALAN 7 KİŞİYİ SAHİL...

Haberi Oku