FLAŞ HABER
Asayiş:
İŞLETME SAHİBİ VE 10 KİŞİYE CEZA!

Çaycuma’da seyyar yemek servisi yapan bir işletmenin sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği ve kumar oynamaya imkan sağladığı tespit edildi. İşletme sahibine ve 10 kişiye ceza yağdı.

Edinilen bilgiye göre, Zonguldak İl J.K.lığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde sıralarında Çaycuma İlçesi Akyamaç köyünde, E.Ç. (36) isimli şahsın işletmekte olduğu, seyyar yemek servisi faaliyeti yapılan işletmenin açık olduğu, sokağa çıkma yasağının ihlal edildiği ve kumar oynamaya yer ve imkân sağlandığı tespit edildi.

Jandarma ekiplerinin olayı tespit ederek müdahale etmesi sonucu işletme içerisinde bulunan şahıslar kaçmaya teşebbüs ettiği, işletme çevresinde yapılan kontrolde oyun kâğıtlarının camdan dışarıya atıldığı belirlendi.

Söz konusu olayla ilgili olarak İşletme sahibine; Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince 3180 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca işyerinde sokağa çıkma yasağına ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığından dolayı, işyerinin faaliyeti İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kanununa göre 15 gün süreyle durduruldu.

İşletmede bulunan ve sokağa çıkma kısıtlaması ve sosyal mesafe kuralına uymayan T.Ş.(46), L.O. (38) , E.E. (37), B.G. (35) , S.B. (45) , E.Ç. (36) , Y.E. (30) , B.I. (58) Ö.G. (40) , S.K. (34) isimli 10 şahsa ve işletme sahibine;  Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince sokağa çıkma kısıtlaması kuralına uymamaktan 392 TL, Sosyal Mesafe Kuralına uymamaktan 392 TL, kumar oynamaktan 395 TL. olmak üzere toplam 14.970 TL idari yaptırım uygulandı.

Meydana gelen olayla ilgili olarak ayrıca işletme sahibi E.Ç. isimli şahıs hakkında Kumar Oynamak için yer ve imkan sağlamak suçundan adli işlem başlatıldı.
HALKIN SESİ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Alkol alan genç denize atladı, polis kurtardı

Haberi Oku