Asayiş:
İŞTE DELİLLER!!!

Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Satın Alma Dairesi Başkanlığı'nda çalışan 23 yaşındaki Necla Sağlam'ın, evinde önce poşet ile boğulup ve ardından boğazı kesilerek öldürülmesiyle ilgili Sağlam’ın erkek arkadaşı S.C., genç kızın işyerinden arkadaşı kadın K.Y ve Sağlam’ın kız arkadaşının sevgilisi H.T’nin Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki  sorgusu sürüyor. Gözaltı süreleri uzatılan şüphelilerden evinde kanlı mendil bulunan K.Y. ve diğer şüpheliler suçlamayı kabul etmedi. Ekipler Sağlam'ın, kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle 15 kez polise şikayette bulunduğu ve şu anda cezaevinde olan babası Ahmet Sağlam ve çevresini de araştırıyor.

GÖZALTI SÜRELİ UZATILDI

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri cinayetle ilgili Necla Sağlam'ın sevgilisi 112 Acil Servis'te şoför erkek arkadaşı S.C., genç kızın işyerinden arkadaşı kadın K.Y ve Sağlam’ın kız arkadaşının sevgilisi H.T’'yi gözaltına aldı. Şüpheliler için polis ekipleri Cumhuriyet Savcılığı'ndan 24 saatlik ek gözaltı süresi alındı. Polis ekipleri daha önce 3 hafta kadar aynı evde kalan, sonra ayrı eve çıkan Necla Sağlam'ın iş arkadaşı K.Y’ ile diğer iki şüphelinin evinde de arama yaptı. K.Y’'nin evinde tuvalet kovasında bulunan kanlı mendil ile evinde bazı eşyalarına incelenmek üzere el koydu. Bu eşyalar ile polisin ele geçirdiği olayda kullanılan bıçak, Necla Sağlam'ın evinde bulunan parmak izleri ve delil sayılabilecek bazı bulgular Bolu Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi.

Gözaltına alınan 3 şüpheli de ilk ifadelerinde suçlamayı kabul etmedi. Şüphelilerden K.Y., tuvalet kovasındaki mendil ile ilgili 'regl' olduğu için kullandığını söylerken, akşam hangi ayakkabılarını giydiğini soran polislere de kırmızı ayakkabılarını giydiğini söyledi.

“45 DAKİKA SONRA MESAJIMA CEVAP YAZDI”

H.T. ise ifadesinde yaklaşık 4 ay ilişki yaşadıktan sonra 3 hafta önce ayrıldığını söylediği K.Y. ile Necla Sağlam'ın aralarının bozuk olduğuna dikkat çekti. H.T. ifadesinde, Necla Sağlam ile en son 1 hafta önce telefonda konuştuklarını ve Necla'nın kendisine K.Y. için, “Kibar bildiğin gibi birisi değil. O çok tehlikeli birisi. Yemediği halt, yapmadığı şey yok. Ben ondan kurtuldum, sen de kurtul” dediğini söyledi.  H.T., cinayet akşamı saat 19.00 sıralarında Kibar'a 'Ne yapıyorsun?' diye mesaj attığını, onun da 45 dakika kadar sonra, 'Duştaydım, mesajını görmedim' diye cevap yazdığını, bir süre sonra da onun daveti üzerine evine gittiğini anlattı. H.T., evde içki içtikleri K.Y.'nin işyerinde Necla ile aralarındaki sorunlardan bahsettiğini, hatta çevresindeki arkadaşlarına 'Necla'yı Facebook hesabınızdan silin, yoksa beni silin' diye mesaj attığını söylediğini ifadesinde belirtti. H.T., gece Kibar ile cinsel ilişkiye girdiklerini ve 'regl' olmasıyla ilgili ped kullandığını görmediğini söyledi.

BABA SAĞLAM’DAN ŞİDDET GÖRMÜŞ

Yetiştirme yurdundan 18 yaşında ayrılan ve üniversite eğitimi sırasında Isparta'da ailesinin yanında kalan Necla Sağlam'ın, babası Ahmet Sağlam'dan şiddet gördüğü de ortaya çıktı. Necla Sağlam'ın, babasının kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla 15 kez polise başvurduğu belirlendi. Geçen yıl 26 Mart'da sokakta sırtından bıçaklanan Ahmet Sağlam'ın polise, kendisini kızının bıçakladığını söylediği, Necla Sağlam'ın ise suçlamayı kabul etmeyerek babasının iftira attığını ileri sürdüğü kaydedildi. Boşanma davaları devam eden eşi Serpil Sağlam'a da şiddet uygulayan, 'kızına karşı darp, cebir, şiddet', 'ailenin korunması kanuna muhalefet', 'hakaret' gibi suçlardan 15, 'suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak', 'silahla yaralama' gibi suçlardan da sabıkası bulunan Ahmet Sağlam'ın, bu suçlardan aldığı cezalar nedeniyle geçen yıl cezaevine girdiği belirlendi.

Polis, Necla Sağlam'ın öldürülmesiyle ilgili aile çevresinde de araştırma yaparken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. Barış DOĞAN

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Elleri kelepçeli firar etti

Haberi Oku