FLAŞ HABER
Asayiş:
Kilimli Balıkçı Barınağına baskın!

Zonguldak’ta Kilimli Balıkçı Barınağı içerisinde asgari limitlerin altında avlanan 30 ton hamsiye el konuldu.

Alınan bilgiye göre, Sahil Güvenlik 86 Bot Komutanlığı ekipleri, Kilimli Balıkçı Barınağı içerisinde asgari limitlerin altında avlanan hamsilerin nakledildiği ihbarı üzerine harekete geçti.

Bölgeye intikal eden ekipler, ihbara konu tekne üzerinde yapılan kontrol/denetimler neticesinde bir balık avlama gemisine ait takribi 30 ton hamsinin 3 adet kamyona yem fabrikasına götürülmek üzere dökme olarak yüklendiğini tespit etti.

Ayrıca her bir kamyonun kasasının farklı bölgelerinden alınan balık numuneleri ile balık boyu ölçümü yapıldı.  Yapılan ölçümler neticesinde balıkların asgari limitlerin çok altında olduğu tespit edilmiş, 5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ madde 17/2 “Avlanabilir asgari boyları ve ağırlıkları belirtilen türlerden; hamsi, sardalya ve istavritte ağırlıkça %15 oranında küçük boylara istisna tanınır.” hükmüne aykırı olmasından dolayı el konuldu.

1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu madde 36/k/1 gereği tekne sahibine 2 bin 500 TL, tekne personeli olan 4 şahısa bin 700’er TL idari para cezası uygulandı. El konulan yasa dışı su ürünleri, Kilimli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne tutanakla teslim edildi.

Öte yandan Kilimli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından balıkların yem fabrikasına satışı gerçekleştirilmiş olup satış sonucu toplam satış bedeli mülkiyetin kamuya geçirilme kararı kesinleşinceye kadar Hazine Veznesine emaneten yatırılmak üzere Kilimli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yediemine alındı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Alkol alan genç denize atladı, polis kurtardı

Haberi Oku