Asayiş:
Kıskançlık Cinayetinde Başsavcılıktan Açıklama
Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı, Çınartepe Mahallesi’nde üç kişinin öldürülmesi olayı ile ilgili açıklama yaptı. Hasan K.’nın sevk edildiği mahkemede suçunu itiraf ettiği belirtildi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, önceki gün Çınartepe Mahallesi’nde Burak Demirtürk, annesi Hilmiye Demirtürk ve Safiye Geyik’in öldürülmesi olayına ilişkin açıklamada bulundu. Olayın faili olarak aranan Hasan K.’nın olayda kullandığı düşünülen tabanca ile birlikte polise teslim olduğu ifadesine yer verildi. Başsavcı Necip Topuz tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"5/03/2016 günü ilimiz Çınartepe Mahallesi’ndeki bir evde cesetler olduğu, evin kapısının kilitli olduğunun emniyet birimleri tarafından saat 13:00 sıralarında haber verilmesi üzerine, kapının açılarak içeri girilmesi talimatı verilmiş, içeride 3 ceset olduğunun bildirilmesi üzerine, olay yeri inceleme ekibine, olay yerinde çalışılması talimatı verilmiş ve bizzat olayın yaşandığı eve intikal edilmiştir. Maktüllerin; 1982 doğumlu B.D.; 1959 doğumlu H.D ve 1977 doğumlu S.G olduğu anlaşılmışve adli tıp uzmanı eşliğinde yapılan ölü muayenesi ve otopsi işlemi ile her üçünün de ateşli silahla vurularak öldürülüdğü tespit dilmiştir. Olaydan bir gün sonra suçun faili olduğu değerlendirilen H.K. kolluk birimleri ile irtibata geçerek suçta kullandığı düşünülen tabanca ile birlikte teslim olmuştur. Şüpheli H.K gerek kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızda gerekse sevk edildiği mahkemede verdiği ifadesinde suçunu ikrar (saklamayıp açıkça söyleme) etmiştir. Şüpheli H.K Zonguldak Sulh Ceza Hakimliği’nce "kasten öldürme" suçundan tutuklanmış olup, soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir. Soruşturma sonuçlandığında ayrıca açıklama yapılacaktır."
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

FECİ KAZA: 2 ÖLÜ 3 YARALI

Haberi Oku