Asayiş:
Neler Oluyor?
Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç uyarmıştı… Korkulan oldu… Siyasi saldırıların ardı arkası kesilmiyor…

Neler Oluyor?

Önce Rüzgarlımeşe, sonra Kozlu, şimdi de Kilimli… Siyasi yarış karakolluk oldu… Son olarak Kilimli'de yaşanan olayda, Bölüm Mahallesi'nde açılışa hazırlanan İYİ Parti seçim bürosu önünde AKP Gençlik Kolları Başkanı Anıl Odabaş ve Mücahit Türkyılmaz, Olgun Uzundurgan ile yaşadıkları sözlü münakaşanın ardından, Olgun Uzundurgan'ı darp ettiği iddia edildi. Ağır yaralanan Olgun Uzundurgan Kilimli semt polikliniğine kaldırıldıktan sonra ilk müdahalesinin ardından Atatürk Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 

ASLANKILIÇ UYARMIŞTI
Kilimli İlçesinde AKP ve İyi parti üyeleri taraftarları arasında yaşanan ve sonucu ağır yaralanma ile biten üzücü hadise; Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç’ın yaklaşık bir ay önce yaptığı açıklamayı akıllara getirdi… Aslankılıç; o tarihte yapmış olduğu konuşmasında; Kilimli halkına seslenerek şu sözleri sarf etmişti: “Ben seçimlerimizin Kilimlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bunu tüm samimiyetim ile söylüyorum. Kimse kimsenin burnunu kanatmasın. Kimse kimsenin kalbini kırmasın. Yarın şuradan cenazenin arkasından yine hep beraber gideceğiz. Yarın bu caddede yine hep beraber yürüyeceğiz. Onun için birbirimizi kırıp dökmeyelim. Seçimler gelir geçer. Biz buralarda birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Herkesin partisine saygım sonsuz.’’ demişti.

CHP İl Başkanı Güney, “Afişleme yapan üyelerimize saldırılar yakışık almıyor” dedi.
“Emniyet Gereğini Yapmalı”

CHP İl Başkanı Hakkı Güney bir basın toplantısı yaparak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 25 Mart günü saat 17.00’de Madenci Anıtı önünde bir miting yapacağını duyurdu. Güney, seçim çalışmaları sırasında afişleme yapan partili üyelerinin bir kısmının saldırıya maruz kaldığını belirterek bunun yakışık almadığını söyledi.  Güney aynı şekilde birkaç gün önce de İYİ Parti üyelerinin aynı şekilde saldırıya maruz kalmış olduklarını hatırlatarak, “Emniyet güçleriyle birlikte çalışıyoruz,  sorumlular cezalarını çekmeli” dedi.
 (Sermet AKSU)
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mualif 1 yıl önce

ali aslankılıç kilimlinin tek çaresi olarak karşımızda ve biz ona mecburuz

Misafir Avatar
Karaelmas, 67 1 yıl önce

Kilimli ali başkan yakışır tecrübesi yeter macera aramaya gerek yok

banner228

SAHTE VE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU

Haberi Oku