Asayiş:
Taş Üstünde Taş Bırakmadılar!

Polis ve Jandarma Okul Servisiyle Kaçak Ocaklara Baskın Yaptı…

Taş Üstünde Taş Bırakmadılar!

Geçtiğimiz günlerde Kilimli’de 3 maden işçisinin ölümüyle sonuçlanan kaçak ocaktaki grizu faciasının ardından devlet kaçak ocakları mercek altına aldı. Vali Erdoğan Bektaş’ın kaçak ocaklarla ilgili açıklamasının ardından düğmeye basan polis ve jandarma dün Kırat’tan, Gelik’e, Bölüm’den Subtan’a kadar tüm kaçak ocaklara şok baskın yaptı. Tespit edilen ocaklar mühürlenirken, gözaltılar yaşandı. Emniyet güçleri operasyonla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

200 GÜVENLİK GÖREVLİSİ DAĞLARDA

Dün sabah saatlerinde Kilimli sınırları içerisinde bulunan Araç Muayene İstasyonu’nda buluşan polis ve jandarma, öğrenci servisi ve özel araçlara binerek dağlara çıktılar. Daha önceden tespit edilen kaçak maden ocaklarına şok baskın yapan polis, havadan görüntü alan dronlarla alan taraması yaptı. Emniyet Müdürü Metin Turanlı’nın da bizzat katıldığı operasyonda bazı kaçak ocak sahipleri gözaltına alınırken, kolluk kuvvetleri gözaltı sayısıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Öte yandan TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, her türlü ihbarı anında değerlendirdiklerini belirterek, kaçak ocaklara kesinlikle izin vermeyeceklerini söyledi. Baskınların sıklaşarak devam edeceği öğrenildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
fazla filan 2 yıl önce

o kacak ocaktaki millet ve evlatları ne yapsın pekiii...buna çare bulan varmi..malesef yok

Misafir Avatar
Yildiz yildiz 2 yıl önce

Uyuşturucu satana iki polis yetiştirne on polis okul bahçelerin 0 polis şimdi sayın emniyet müdürü ve valiye sormak lazım zehir sayana niye baskın yapiyosunuz ismivarki bu insanlar ne yapacak uyusturucumu satsın gaspçı yoksa cinayetmi işlesin

banner228

FETÖ'nün TSK'daki 'kripto yapılanmasına'...

Haberi Oku