Asayiş:
Ülkü Ocakları saldırıları kınadı..

 

Ülkü Ocakları İl Başkanı Akif Özayvas;

"Unutulmamalıdır ki zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır’’

Zonguldak Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, Çinlilerin Doğu Türkistanlılara uygulandıkları zulme dur demek amacıyla,  Zonguldak’ta yaşayan Doğu Türkistanlılarla beraber madenci anıtına yürüyüş düzenlendi.

Onlarca Ülkücü ve Doğu Türkistanlı meşaleler eşliğinde ellerinde bayraklar ve maske takarak, Çinlilerin yapmış olduğu saldırıyı kınadı.

"’Söz konusu Müslüman Türkler olduğunda kulakları sağır dilleri lal olmuştur’’

Zonguldak Ülkü Ocakları İl Başkanı Akif Özayvas, ‘’Doğu Türkistan’da soydaşlarımızın maruz kaldığı Çin mezalimine karşı dünya adeta üç maymunu oynamaktadır. İnsan hakları savunucularının sivil toplum örgütlerinin ve dünya devletlerinin söz konusu Müslüman Türkler olduğunda gözleri kör kulakları sağır ve dilleri lal olmuştur. Türk medeniyetinin beşiği bağımsızlık destanlarımızın ana yurdu Doğu Türkistan’da soydaşlarımız oruç tutmak, namaz kılmak, kura’nı kerim okumak istediklerinde, çocuklarına Türkçe isim verdiklerinde hapis cezalarına çeşitli işkencelere ve soykırımlara maruz kalmaktadır’’dedi.

‘’Doğu Türkistanlılar insanlık dışı uygulamalara maruz kalıyor’’

Çinliler tarafından Doğu Türkistanlıların insalık dışı uygulamalara maruz kaldıklarını ifade eden Özayvas, ‘’Kızlarımız zorla Çinli erkeklerle evlendirmekte ve her eve ‘Kardeş Aile’ adı altında bir Çinli ajan yerleştirilmektedir. Boyun eğmeyen soydaşlarımız eğitim adı altında toplama kamplarına götürülüp insanlık dışı uygulamalara maruz kalmakta ve ağır işlerde çalıştırılmaktadır. Ata topraklarımız adeta bir yok edişe şahit olmaktadır. Soydaşlarımızın gözünden düşen her damla yaş adeta bir kor ateş olup içimize akmaktadır’’diye konuştu.

‘’Çin biran önce Doğu Türkistan’a yaptırımlarından vazgeçmelidir’’

Ülkü Ocakları İl  Başkanı Akif Özayvas, Çin’in Doğu Türkistan’a yaptırımından biran önce vazgeçmesi gerektiğini söyleyerek, ‘’Türk’ün korkusundan sınırlarına sed yapan Çin bugün atalarından miras kalan korkusunu bu şekilde bastırmaya çalışmaktadır. İslamı hilalini ve Türk’ün yıldızını barındıran kıyafetlere dahi tahammül edememektedir. Tüm bu olanlara karşı gerekli sağduyunu gösterilmemesi bizleri derinden üzmektedir. Unutulmamalıdır ki zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır. Ülkü Ocakları olarak her zaman mazlumun gür sesi olmaya devam edeceğiz. Soydaşlarımız ve dindaşlarımızla kurduğumuz gönül bağı asla kopmayacak, kardeşliğimiz son bulmayacaktır. Herkes ayağını denk almalıdır. Katil Çin bu insanlık dışı politikalarından vazgeçmelidir. Her birimizin bir Kürşat olduğunu unutmamalıdır’’şeklinde konuştu.

Emre Can BAYRAM
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

SAHTE VE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU

Haberi Oku