Korona hayatımızdaki yerini aldı, çevremdeki arkadaşlar tedbir için kaza namazlarını kılmaya başladı kaza oruçlarına başladılar birde badem bıyık bıraktılar asinus korkusu sendromu diyorum ben buna korkunun ecele faydası yok her şerde bir hayır vardır artık daha tedbirli daha dikkatli olmamız lazım aslen durum hadisi şerif de anlatılan gibi; İmanlı bir insan iyileşmeyen bir hastalıktan ölürse şehittir. Böyle şehitlere manevi şehit diyoruz. Şehitler ise kabir hayatında serbest dolaşırlar. Kendilerinin öldüğünü bilmezler. Sanki yaşadıklarını zannederler. Sadece daha mükemmel bir hayat yaşadıklarını bilirler. Peygamberimiz (a.s.m), “Şehit ölüm acısını hissetmez.” buyurur. Müslüman olan korkmaz ama günahlarından dolayı biraz korku hissi yaşar.
Fakat ruh için iyi olan şey her zaman beden için iyi olmayabilir.
Dünya çapında inananlar, halk sağlığı otoritelerinin, bu kadar çok dini uygulamanın temel taşı olan toplumsal toplantıların virüsün yayılmasıyla mücadele etmekle sınırlı olduğu konusunda uyarılarını sürdürüyorlar. Bazı durumlarda dini hararet, insanları bilimde temeli olmayan tedavilere yöneltmiştir; diğerlerinde, onları enfeksiyon riskini artırabilecek kutsal yerlere veya ayinlere çekti.
In Myanmar artık, az - - dokunulmazlık bahşetmekteydi, tanınmış Budist bir kireç ve üç palmiye tohumu doz açıkladı keşiş. İran'da, birkaç hacı, enfeksiyondan kurtulmak için Şii Müslüman türbelerini  çekildi . Ve Teksas'ta, vaiz Kenneth Copeland televizyonlarda, kendini yayınlayarak , titreyen bir el uzanmıştı, çünkü inananları ekranlarından tedavi edebileceğini iddia etti.
Basitleştiriyor idik önemsiz görüyorduk ama bu korona dene illet bizim hayatımızı darma duman etti TV izlemiyorum moralim bozulmasın diye ama ifade etmeden de duramayacağım İtalya ben çok şaşırttı bu kadar bir rakam beklemiyordum ama şu an İtalya resmen katliam yaşıyor.
Benim şahsi düşüncem ama Zonguldak bölgesinde korona çıkacağını çıksa bile ölümlü bir durum olacağını düşünmüyorum tabi bu benim düşüncem Kişisel bir düşünce. Yine şahsi düşüncem ki korona bize İran ve Sudi Arabistan üstünden geldiğini düşünüyorum İran kapalı kutu bilgi paylaşmıyor Arabistan da durum belli Mekke Medine ziyaret de kapatıldı umrecilerimiz Türkiye ye geldi ortalık karıştı. Türkiye olarak konuya hâkim değildik önlemler konusunda ilk başlarda biraz amatör olduk ama sağ olsun bizim umrecilerde biraz yardımcı olsa karantinadan kaçmaya çalışan umrecimi ararsın polise sana da bulaşsın diye yüzüne tüküren mi dersin karantina alanında yangın çıkaran mı dersin yani çok hazırlıklı ve bilinçli değildik, ama öğrendik ALLAH’ın izniyle de bu işin içinden çıkacağız. Bilimsel bir durum anlatamıyorum Türkiye’de bu konuda inceleme araştırma nedir bilemiyorum çalışma var mı yok mu bilmiyorum yoksa Avrupa veya Asya ülkesi aşı bulsun diye mi bekliyoruz onu da bilmiyorum. Evde  kal bir sonra ki adım sokağa çıkma yasağı sanırım 2020 ye kötü başladık depremler seller virüs derken ALLAH sonumuzu hayır eylesin.
    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
SEVGİ 2 ay önce

şahsa neden şuçlarcasina yükleni̇yorsunuz.

Misafir Avatar
Kozludan 4 ay önce

biraz dilbilgisi dersi alsan iyi olur. ek olan de-da ile bağlaç olan de-da'yı karıştırıyorsun.

banner228