22.12.2020, 00:02 13768

Babama...

Bu yazı bir süredir; Atatürk Devlet Hastanesinde yatmakta olan babam ”Ali ELEMAN” ile birlikte şifa bekleyen tüm hastalarımız için yazılmıştır. Allah hepsine acil şifalar versin; biz aileleriniz sizlere dua ediyoruz ve tek dileğimiz sizlerin bir an önce sağlığınıza kavuşmanız. Sizlerde lütfen moralinizi yüksek tutun, emin olun güvenilir ellerdesiniz. Düzenli olarak sizlerden iyi haberler almak için görevliler ile irtibattayız.
Henüz yazının başındayken iletmek istediğim bir kaç husus daha var.
Mustafa Kemal Atatürk rahatsızlığı sırasında bildiğiniz üzere çok değerli bir söz söylemiştir.
“Beni Türk hekimlerine emanet ediniz”. Bu söz bugün daha da anlamlı hale geldi. Korona için Almanya'da 2 Türk doktor tarafından aşı bulundu. Ülkemizde aşı ile ilgili değerli araştırmalar var. Çok kısa bir süre içerisinde Çin ve diğer ülkelerden tedarikle insanlarımız aşı olmaya başlayacak ve bu virüsü tarihin tozlu sayfalarına gömeceğiz.
Ayrıca bizzat yaşadığımız tecrübeler ile hastanelerde; canlarımızı, yakınlarımızın hayatlarını teslim ettiğimiz güvenilir eller var, biliyoruz. Özellikle bire bir bildiğim için yazmak isterim; Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde doktorlarımız, hemşirelerimiz, hasta bakıcılarımız, temizlik personelimiz, güvenlik, filyasyon ekibi, 112 ekibi ve santral görevlilerimiz...
Hepsi işlerinin ehli kişiler.
Ailelerinden ayrı kalıp; aylarca fedakarlık edip, canlarını dişlerine takarak ülkemizdeki pandemi dönemindeki en kutsal görev için kollarını sıvadılar. Emeklerinin karşılığını hiç birimiz asla ödeyemeyiz.
Bizler sokakta maske ile 2 saat gezdikten sonra darlanıyor ve hayıflanıyoruz; onlar ise saatlerce tüm vücutlarını koruyan tulumlar içinde; yılmadan, hastalara moral vererek, bilimin ışığında mücadele veriyorlar. Ülkesini en çok seven görevini en iyi yapandır; pandemi döneminde özellikle sağlık emekçilerinin ülke sevgisini de birlikte tecrübe ettik.

İyi ki varsınız. Teşekkürler.

Ve Babam...Zonguldak’ın yarım asırlık esnafı. Yıllarca Ulu Cami Altında ve son 20 yıldır Emek Çarşısında saatlerinizi tamir eden, emektar ustanız; babamdan bir fotoğraf paylaşmak istedim. Baba, bu süreyi iyi değerlendir olur mu? 50 küsur senelik bir esnafın dahası bir zanaatkâr’ ın nasıl yetiştiği, bu işin inceliklerini, esnaf sohbetleri ve iyi esnaf olmanın belkide bugüne kadar yazılmamış altın kurallarını senin kaleminden okumayı sabırsızlıkla bekliyoruz.
Ellerinden öperiz.
Pandemi döneminde birçok esnaf arkadaşından uzak kaldın biliyorum ancak Zonguldak Esnafı bilmeni isterim ki senin sağlığını bizimle birlikte durumunu yakinen takip ediyor.
Hastanede yatan tüm hastalarımız hepsi aslında kader ortaklarımız oldu. Aileler birbirlerini tanımıyor olabilir ancak hepimizin duaları; hepiniz için.
Biz her taburcu olan hastanın ismini duyduğumuzda çok mutlu oluyoruz. Sizlerlede bu mutluluğu bir kere daha tadacağız. Biraz daha sabır.
2020 bizleri yordu. 2021’ e ise sayılı günler var. Hastanede şifa bekleyen hastalarımız ve ailelerinin en kısa sürede kucaklaştığı günler yakın; yeni yıldan varsa bir dilek hakkımız “hepinize acil şifalar dilerim”.
Memlekette ve Zonguldak özelinde olan biteni tüm ayrıntıları ile takip eden biri olarak benim içim bir konuda çok rahat.
Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde hastalarımıza gerekli tedavilerin ve uygulamaların zamanında yapıldığını ilk başta da ilettiğim üzere yakinen izliyorum.
Türk insanı diğer milletlerden ayıran en büyük özelliği adetler ve örfler dir. Hastane personelleri ve hemşirelerimizin her bir hastaya kendi annesi, babası, kardeşi, evladı gibi yaklaştığının farkında olduğumdan için çok rahat.
Ayaklarına taş değmesin.
Sevgiler...
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Yorumlar (18)
Gözde Eleman 10 ay önce
Özellikle Atatürk Devlet Hastanesi 6.kat yoğun bakımda görevli tüm sağlık personeline teşekkür ederiz, ayaklarına taş değmesin ????
Birgül ERTEK 10 ay önce
????
Sebahat Küçük 10 ay önce
Sevgili gozdeciğim tüm aileye anneciğine kardeşine hepinize sabırlar diliyoruz ???? inanın üst üstte gelen bu acılar içimizi yaktı cümlelerimiz kifayetsiz kalıyor dayiciğini ve babacığıni Allah'ım rahmet eylesin nur içinde yatsinlar bunları dilemek inanın ki bizlerede çok zor geliyor hepinize sabırlar diliyoruz ???? duğalarimiz tüm hasta ve ölmüş lerimize gitsin hepimizin başı sağ olsun canım kızım????????????
NALAN BOZKURT AKI 10 ay önce
BÜTÜN DUALARIMIZ SENIN ICIN ALI EN KISA ZAMANDA SAGLIGINA KAVUSMAN DILEGIYLE ÖPÜYORUZ
Altay Nurten KayaA 10 ay önce
Geçmiş olsun Allah Babana ve hastanete yatan hastalarımıza şifa sağlık versin
Tuğçe Kart 10 ay önce
Ali amcama geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. Biliyorum ki emin ellerde. Siz fedakar sağlık çalışanları yılmadan çalışıp, canınızı dişinize takıp bu hastalıkla mücadele ediyorsunuz. Size minnettarız. İyi ki varsınız. Allah’ım size güç kuvvet versin...????????
Selma Eser 10 ay önce
Ali beye çok geçmiş olsun diliyorum....
Mustafa ELEMAN 10 ay önce
Teşekkürler Selma Öğretmenim. Selamlar.
Tuģrul Kavi Almanyadan 10 ay önce
Cok Gecmiş Olsun Acil Şifalar Dilerim Arkadaşım
Mustafa ELEMAN 10 ay önce
Selamınızı iletmeye çalışacağız.
Selma PEKSÖZ 10 ay önce
Mustafa'cığım fotoğrafta sanki babamı gördüm ve çok duygulandım,biliyorsun babamın en sevdiği çırağıydı,sonra ustaların ustası oldu,biz birlikte büyüdük,babam onu da kendi evladı gibi severdi.Merak etme Ali abimiz emin ellerde, tüm sağlık personeli kendi hayatlarını hiçe sayarak canla başla hastalarına bakıyorlar,onlara gerçekten minnettarız,kendileri de aynı hastalığa yakalanıp tedavilerini olup,yine işlerinin başına dönüyorlar,baban da iyileşip sağlıkla sizlerin,bizlerin arasına dönecek, dualarımız onunla.....
Mustafa ELEMAN 10 ay önce
Babam sizleri özden hiç ayırt etmedi, bizede öyle gösterdi. Bizim içinde öz hala oldunuz. 1998 de ameliyat olduğumda ilk siz ziyaretime geldiniz, dün gibi hatırlarım. Babam ustasını onun emaneti ailesini kendi ailesi olarak görürdü. InşAllah yakın zamanda sağlıkla hepimiz babanla kavuşacağız. Selamlar.
MUHAMMET BERBER 10 ay önce
ali amaca ya ve tüm hatalarımaza acil şifalar diliyor güzel haberlerini bekliyoruz. kalemine sağlık mustafa.
Mustafa ELEMAN 10 ay önce
Teşekkürler Muhammet abi, selâmlar.
Ayçiçek 10 ay önce
babaya acil şifalar. ellerinden öpüyorum..
Mustafa ELEMAN 10 ay önce
Teşekkür ederiz, Aile dostlarımıza
Atilla sertok 10 ay önce
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin inşAllah iyi olur sun selamlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
kapalı