Devlet Bahçeli yakın geçmişe kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı en acı ve sert şekillerde eleştiriyor, çıktığı kürsülerde verip veriştiriyordu.
Sonradan 180 derece döndü ve bu kez de Erdoğan’ı en çok koruyup kollayan lider ve partisi de stepne oldu.
Tabii ki bundan partililer de rahatsız oldu ama bir daha aday gösterilmeme korkusu MHP milletvekillerinin seslerini kısmalarına yol açtı, fakat MHP tabanının ve oylarının yarısı kaydı. Bunun kanıtı da son yerel seçimler. Bu gün AKP ile ittifak yapmasalardı bir tek bile belediye başkanlığı alamayacaklardı.
Yerel seçimler ülke insanı için bitti ama bir kısım AKP’liler ve Bahçeli için bitmedi. Bahçeli hala İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin ülkenin bekası için şart olduğunu söylüyor. Ne bekasıysa bu…
Hala millet-zillet diyor…
Bu millet-zillet suçlamasına din adamlığı kisvesi altında bazı hacı hocalar da katıldı ama Diyanet İşlerinden bunlara bir tepki gelmedi…
CHP ve İYİ Partinin PKK’lılarla ve Fetöcülerle ortak oldukları bile bir iftira olarak atıldı, kimse “yarın bir gün bu partinin liderlerine aynı nedenlerle saldırılır” diye düşünmedi bile…
Aynı zamanda AKP lideri de olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da aynı şekilde söylemlerle seçim çalışmaları yaptı ama geçtiğimiz gün tüm ülkeyi ve her kesimi Türkiye ittifakı altında birleşmeye çağırdı.
Bahçeli dün böyle bir ittifaka ters baktığını açıkladı. Erdoğan ile yeniden ters düşmeye başlayacağının sinyalini de çıktı.
Fakat millet içindeki lümpen kesim sağduyulu kesimden ayrışmıştı bir kere…
Halkı millet-zillet diye ikiye bölmek de dün semeresini verdi ve CHP lideri Kemal kılıçdaroğlu Ankara Çubuk’a şehit cenazesi için gittiğinde bir grup cahil tarafından linç edilmeye çalışıldı. Çok sayıda darbe alan Kılıçdaroğlu bir evde korunma altına alındı.
N’olcak şimdi?
Hani beraber yürüyecektik biz bu yollarda?
Hani cenazelerde aynı saflarda namaz kılacaktık?
Hani tek millet, tek vatan, tek devletti?
N’oldu da böyle oldu?
İşte o aylardır zırt pırt ortaya attığınız beka sorunu var ya;
İşte o beka sorunu orada, Ankara Çubuk’ta, bir şehit cenazesinde ve en çok kenetlenmemiz gereken bir olayda…
Millette veya zillette değil,
Aymazlıkta!..
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228