Büzüşen Şehir…
Ve Akdemir
Dün Gazipaşa’da karşılaştığım herkes sözleşmişçesine Muharrem Akdemir hakkında yazdıklarım için destek mesajı verdi…
Bu şehir kötü belediye başkanları gördü…
Ama bu kadar gamsızını, bu kadar korkağını, bu kadar beceriksizini görmedi!
Dilim varmıyor ama…
Bu kadar sal….. da görmedim…
Artık boşlukları siz doldurun…
Akdemir’in eşiyle Fransa’ya gitmesini eleştirdiğim yazıya jet yanıt veren Muharrem Akdemir, Lehavre gezisinin masraflarının Oxford Üniversitesi tarafından karşılanacağını açıkladı…
Yani koca yazıdan anladığı “parayı kim verecek?” olmuş…
Halbuki, ben “hoca” efendiye, “Emekli olduktan sonra, Sinoplular Lokali’nde okey oynayanlara yancılık yaparken, CHP seni 8 yıl bu şehre belediye başkanı yaparak bir onur verdi. Seçime 15 gün kala Fransa’ya gitmek emanete ihanet olur” demiştim…
O ise açıklamasında bakın ne demiş:
“Halkın Sesi Gazetesi’nde Belediye Başkanımız Sayın Muharrem Akdemir hakkında ‘Akdemir Fransa’ya Kaçıyor!’ başlığı altında yayımlanan haber gerçeği yansıtmamaktadır. Bahsi geçen haberde, Zonguldak Belediye Başkanımız Sayın Muharrem Akdemir’in belediye imkânları ile Fransa’ya gittiği iddiası doğru değildir. Şöyle ki; 18 Mart-20 Mart tarihleri arasında Fransa’nın LeHavre kentinde gerçekleştirilecek olan ‘3S RECIPE-Büzülen Şehirler için Akıllı Çözüm Önerileri’ konulu toplantının Proje Koordinatörü olan Oxford Üniversitesi, tüm gidiş dönüş uçak biletlerinin alımını yapacak olup, otel masraflarını ise üstlenmektedir.  Belediyemizin kasasından tek bir kuruş dahi çıkmaksızın yapılacak toplantıyı, kamu zararına neden olacak algısı yaratarak haber yapan Halkın Sesi Gazetesi ve muhatapları hakkında hukuki işlemler başlatılacaktır.
Zonguldak Belediyesi, tüm teknik ekip ve kadrolarıyla birlikte 7/24 Zonguldak halkının ihtiyaç ve taleplerine hizmet vermektedir. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere kadar, Belediye Başkanımız Sayın Muharrem Akdemir’in talimatları ile hiçbir hizmet aksamaksızın devam edecektir.
Çıkan haber ve iddialarla ilgili açıklama yapan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir; “Bir süredir şahsım ve Başkanlığını yaptığım Zonguldak Belediyesi hakkında, maksatlı ve kişilik haklarıma saldıran tarzda yayınlar yapan Halkın Sesi Gazetesi, bugün yayınlanan bir haberde, mesnetsiz iddialarla şahsımı hedef almıştır. Cumhuriyet Halk Partili kimliğimi tartışmaya açmak kimsenin haddi değildir. Hele ki, ‘CHP’ye İhanet’ gibi alçakça bir ifadenin yargı önünde hesabını soracağımdan kimsenin şüphesi olmamalıdır. 31 Mart’a kadar, Zonguldak Belediyesi her daim görev başındadır. Göreve geldiğimiz günden itibaren, halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek adına aynı disiplin ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde konuştu.”
Ne diyeyim bilemedim…
Belediye, 7/24 çalışıyormuş…
CHP’liliğini kimse tartışamazmış!
Talimat vermiş hizmetler aksamayacakmış…
8 yıldır başkanlık görevini eline yüzüne bulaştıran Akdemir’e sormak lazım Batum’da Zonguldak Belediyesi’nin arabasıyla ne işin vardı?
Fransa’ya giderken belediyeden harcırah almayacak mısın?
Şu ana kadar CHP’nin tek bir seçim çalışmasına katılmayan bir belediye başkanı, utanmadan hangi siyasi kimlikten bahseder?
Onca tepkiye rağmen Akdemir, Fransa’ya gitmekte kararlı gözüküyor…
Beleş tatil cepte nasıl olsa…
Toplantının konusu büzüşen şehirler…
Büzüşen şehir ne demek:
“Geçmişte ekonomik ve sosyal anlamda büyüyüp rol alan, ancak daha sonra siyasi ve ekonomik konjonktüre yum sağlayamayarak küçülen şehir”
Dedim ya…
Zonguldak’ın 8 yılını çalarak küçülmesinde önemli katkıları olan Akdemir ve eşi hanımefendinin Fransa’da kulakları çınlarsa…
Dönüşte, endişelenip kulak-burun-boğaz doktoruna gitmelerine gerek yok…
Çınlamanın sebebi Zonguldak halkı ve CHP’lilerin isyanından olacak!
 
 
 
 
 
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Halk 2 ay önce

Harikasın

banner243