ÇEVRE:
BEÜ'den 'Geleceğe Nefes” Seferberliğine Tam Destek
Rektör ÇUFALI, Fidan Dikme Seferberliğine Katıldı
T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı koordinesinde başlatılan Türkiye genelinde gerçekleştirilen "11 Milyon Ağaç Bugün Fidan Geleceğe Nefes" seferberliği kapsamında, 81 ilde milyonlarca fidan bugün toprakla buluştu.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ülke çapında başlatılan  ‘11 Milyon Ağaç Bugün Fidan Yarın Nefes’ seferberliği kapsamında üniversite öğrencileri ile birlikte ‘Geleceğe Nefes Ol’  kampanyasına destek verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak ilan edilen bugün saat 11.11’de 81 ilde 2023 noktada eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan dikim noktalarından biri de Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi oldu. Vali Erdoğan Bektaş ve İl Protokolünün de katıldığı etkinlikte Rektör Çufalı, çok sayıda öğrenci ile birlikte Çaycuma’da fidan dikimi gerçekleştirdi.
Etkinlikte konuşan Çufalı, "Çevre dostu ve yeşil kampüsleri ile Türkiye’nin ve dünyanın en yeşil üniversiteleri arasında yer alan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ‘Doğanın korunması’ öncelikli hedefler arasında yer almaktadır. Gerek tüm kampüslerindeki yeşillendirme çalışmaları, gerek geleceğe daha temiz bir yaşam bırakmak adına başlatılan sıfır atık çalışmaları ve geri dönüşüm politikaları ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ‘Doğa dostu’ kimliği ile öne çıkmaktadır.  Üniversitemiz akademik ve idari personeliyle, öğrencisiyle içinde yaşadığı çevreye duyarlı, topluma hizmet noktasında nitelikli ve örnek teşkil edecek çevre politikalarını sürdürülebilir kılmaya devam etmektedir" dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Normalleşelim Derken… HAVAMIZI YENİDEN KİRLETİYORUZ!

Haberi Oku