Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün; ‘Temel amacımız Zonguldak'ın farklı bir üretim modelininde olabileceğini göstermektir’

ÇEVRE 12.08.2021, 10:07
408
Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün;  ‘Temel amacımız Zonguldak'ın farklı bir üretim modelininde olabileceğini göstermektir’

Çatalağzı Belediyesi defne yaprağının ekonomik olarak ilçeye kazandırılması amacıyla basın toplantısı düzenledi. 

Çatalağzı Belediyesi, odun dışı orman ürünlerinden yola çıkarak yeni bir projeye imza attı. Belediye öncülüğünde 'Karaelmas'tan Yeşil Elmas'a' sloganıyla hayata atılan proje kapsamında bölgenin yoğun istihdam elde etmesi hedefleniyor.

 Konuyla ilgili açıklama yapan Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün; "Şehir ekonomik olarak sosyal sıkıntılara girdi. Biz buraya dışarıdan göç alan bir şehirdik. Şimdi göç veriyoruz. Kömür madeninden önce burada tarım vardı. Ardından kömür ile Zonguldak Türkiyenin lokomotifi haline geldi. 
Çatalağzı'nda defne bol bulunuyor. Ne yapabiliriz diye düşünerek bir kooperatif kurduk. Ardından daha da geliştirerek adımlarımızı atmaya başladık. Temel amacımız Zonguldak'ın farklı bir üretim modelininde olabileceğini göstermektir. Elimizde orman ve orman ürünleri var. 
Pandemi döneminde Çatalağzı'nda defne toplayıcılığı yapan her eve günlük 100-150 lira para girdi." dedi.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
16
kapalı