ÇEVRE:
YORUMSUZ...

Kozlu sahilinde tıbbi atık rezaleti!

SAHİLİ KİRLETMEYE DOYMADILAR

Bu fotoğraflar bugün Kozlu Sahil'de çekildi...

Zonguldak'ın Kozlu sahilinde yıllar önce yaşanan çöp ve tıbbi atık rezaleti devam ediyor. Kozlu Belediyesi'nin sorumluluk alanında bulunan sahile tıbbi atıkların kimler tarafından ve hangi amaçla döküldüğü merak ediliyor.

Yıllar önce Sapça köyüne inşa edilen çöp depolama alanına rağmen hastanelerde kullanılan serum hortumları, şırıngalar, kan tüpleri ve benzeri tıbbi malzemelerin Kozlu sahiline döküldüğü ortaya çıktı.

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı kentte, hastanelerde yatan hastalarda kullanılan tıbbi atıkların sahile dökülmesi, çevre faciası olarak hafızalarda yerini aldı.

Sahildeki rezalete tepki gösteren vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırarak, "Bu rezaletin durdurulması gerekiyor. Kozlu Belediyesi sorumluluğunda bir yere kim gelip tıbbi atık dökebilir? Sahilimiz çöp olmaktan kurtulamayacak mı? Sayın valimizin bu konuya el atmasını ve sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz" ifadesini kullanıyor.

Halkın Sesi
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Halk 7 ay önce

Yıllardır görüyoruz,ancak çözülmüyor problem üstelik kanalizasyon kanallarını yazmadiniz (lağım akıyor sahile )Belediye mı, Hastane mi suçlu. İki Belediye başkanı manzaralı çözülür inşAllah.

banner228

Zonguldak'ta Resmen Boğuluyoruz!

Haberi Oku