Bizim Diyanet ne kadar gereksiz bir kurum olduğunu yüce Türk Milletine her geçen gün daha sağlam belgelerle kanıtlıyor.
Son atraksiyonu da faizin her türlüsünün haram olduğu İslam’da TOKİ faizinin caiz olduğu şeklindeki fetvasıydı…
Gerçi hayatında ev sahibi olamamış, bunun nedenini de faize bağlamış olan bazı örümcek beyinliler için iyi bir fetva ama Diyanetin son yıllardaki uygulamaları bu örümcek kafalıları bile şüpheye düşürdü ve inanmamaya başladılar böyle fetvalara…
Zaten çocuk evlilikleri için abuk subuk açıklamalar yapanlardan ne beklenir?
Çocuk istismarları, bunun gerçekleştiği dini vakıf ve cemaatler, tarikat yurtları, kuran kursları ve buralardaki görevlilerin çocukları tecavüze kadar varan sömürmelerini bir türlü kınayamayan ve bunları yapanları “İslam düşmanı” ilan edemeyenlerden ne beklenir?
Bakın böyle bir tecavüz sonrası bir çocukta rastlanan bulgular bir rapora nasıl yansımış?
“Tecavüze uğrayan çocuğun anüs deliği hem öne, hem arkaya doğru olmak üzere iki ayrı yönde yırtılmış. Bağırsaklar da yırtılmış ve dışkı ile tecavüzcünün spermleri karın boşluğuna akarak tüm iç organları iltihaplandırmış. Saatler süren iki ayrı ameliyatla 60 küsur iç dikiş, 20 küsur dış dikiş atılarak çocuk ancak oturabilir hale getirilmiş. Dikişleri patlatmadan dışkılayabilsin diye yalnızca sıvı gıdalarla besleniyor ve dışkısının katılaşmasını engellemek için sürekli müshil veriliyor; dolayısı ile vücutta besin yetersizliği ve sıvı kaybı var. Ayrıca kendi dışkısının ve tecavüzcünün sperminin iç organlarda oluşturduğu iltihabın giderilmesi için kullanılan antibiyotikler yüzünden karaciğeri hasar görmüş. İdrar kesesi aşırı basınçtan tahriş olmuş, çocuk sürekli kan işiyor. Ağzı kapatılan çocuğun kendi çığlığının basıncından kulak zarı patlamış. Çocuk tanımadığı birini görünce; kolundaki serumları koparma pahasına, dikişlerini patlatma pahasına hastanedeki yatağından aşağı atlayıp yatağın altına saklanmaya çalışıyor…”
Gördünüz mü, mideniz kaldırabildi mi?
Bunun adı çocuk istismarı olabilir mi?
Bunun adı resmen VAHŞET!..
Böyle olaylara sessiz kalanlar da bu vahşetin bir parçası… Sarıklı sakallı adamların, adına “badeleme-bademleme” dedikleri çocuk istismarı için isim isim kınamaya yapamayan bir Diyanet, bakın birkaç akşam öncesi “İslamiyette Nikah” isimli bir programda Diyanet TV’den halka nasıl sesleniyor:
-Nikah yapılırken her iki tarafın şahitleri olması gerekir, bu şahitler kadın veya erkek olabilir ama bir erkek şahide karşı iki kadın şahit gerekir…”
Buyurun buradan yakın, bizim Diyanet hala kadın erkek eşitliğine karşı ve bunu alenen de kendi kanalından duyuruyor…
Bari sonuna ekle be birader; “dinen böyle ama cumhuriyet rejiminde dini nikah resmi nikah olmadan yapılmaz, yine bu rejimde kadın erkek eşittir…”
Bunu da demiyor üstüne üstlük “nikah ha resmi olsun, ha dini olsun fark etmez, nikah nikahtır…” diye saçma sapan bir görüşü aktarıyor ekrandaki örümcek beyinli sakallı hoca.
Hadi dini nikahtan sonra kocası tarafından mahkemesiz kapının önüne konan kadın, kocadan bir hak talep edebilsin de görelim…
İşte beleeeee;
Vatandaş dinden imandan çıkıyor,
Millet deist olma yolunda hızla ilerliyor,
Dünya insanları bilim çağının ışığında çağdaş yaşamlara kavuşuyor,
Bizim İslam coğrafyası da hala “Kahrolasın ABD, Kahrolasın İsrail…” zart zurt şeklinde naralar atıp “Allah-ü ekber” çekerek ateşledikleri füzelerle birbirlerini katlediyor.
Birleştirici, bütünleştirici ve eğitici olması gereken Diyanet ise 1400 küsur sene önceki o dönemin şartlarına göre uyarlanıp ayarlanmış kuralların hala uygulanmasında ısrar ediyor…
Uyan artık uyan,
Devir bilgisayar ve internet devri, millet sorgulamayı öğrendi,
Uyan!      
X     x     x 
KOMBİ SERVİSLERİ             
Biliyorsunuz yaşamımıza kombiler de girdi… Doğal gaz geldikten sonra çok doğal bir olay olarak kombilerimiz artık evlerimizde.
Ancak buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi bunlar da zamanlar arıza yapabiliyorlar, bir de kombi olayının bir bakım olayı var. Yani dönem içinde bakım istiyor bunlar.
Bakım dediğiniz olay da en az 140 lira.
Arıza yapan parça varsa ve garanti süreniz bitmişse o da ayrı ücrete tabi.
Böyle bir şey işte kombi kullanmak…
Ve dikkat edilmesi gereken husus da kombinize bakım yaptıracağınız ya da arıza halinde çağıracağınız servisin Zonguldak’ta bulunması!
Eğer başka bir ilde, ilçede ya da beldedeyse gelmesi uzun sürebiliyor biiiir,
Doğru dürüst bakım vs. yapmamışlarsa bunları bulmanız ve durumu bildirmeniz de problemlere yol açıyor, ikiiiiiii…
X     x     x
22. YIL
Yeni Adım Gazetesi 22 yaşına girdi ve çalışanları da bu nedenle düzenledikleri bir program çerçevesinde Deniz Kulübünde kendi aralarında eğlendiler.
Bizi de davet ettiler, Simge Kırlı’ya tekrar teşekkür ediyoruz.
ZGC Başkanı Derya Akbıyık ve Orhan Akyüz ile birlikte gittik, yedik, içtik, oynadık…
Çok da güzel eğlendik, stres attık…                              
Orkestranın nağmelerine eşlik edip coştuk…           
Sadece bizler değil, Deniz Kulübü ful basıyordu o akşam, her kes eğlendi, pistlerden inmedi. Pistler müziğin tempolarına uyan genç çiftlerle dolarken benim de aklıma Yeni cami müezzininin geçtiğimiz yaz verdiği vaaz geldi; şöyle demişti hoca efendi; “şimdi düğün dernek zamanı, aman kadınlar ve kızlar erkeklerle bir arada oynamasın, dinimize göre olmaz…” Oynadılar işte orada o akşam, ne oldu yani müezzin efendi, dinden mi çıktılar? Ama senin örümcek kafandaki belden aşağı fikirler dinden ve çileden çıkartmıştı milleti… Türk milleti böyle işte, birlikte yer içer, birlikte oynar, birlikte güler, birlikte ağlar… Ama senin arap hayranlığınla dolu kafan buna basmaz hoca efendi…
Her neyse;
Bu güzel gece için tüm Yeni Adım çalışanlarını tekrar kutlar, başarılı ve mutlu bir çalışma yaşamı dileriz…
Teşekkür ederiz!..
 
                                                                                                               
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228