Yaz mevsiminde evlatlarının mürüvvetini görmek isteyen aileler, koronavirüs tehlikesine rağmen düğün, nikah, kına, sünnet gibi etkinliklere devam ediyor.

Sosyal mesafe, maske takma ve hijyen kurallarına dikkat edildiği sürece devletimiz de buna izin veriyor. Bazı risklere rağmen düğünlerde çok şükür ki ciddi sorun yaşanmadı. Ancak düğün ve derneklerde asıl koronavirüsten daha büyük bir tehlike var ki buna kimse dikkat etmiyor. O da ailelerin en mutlu günlerinde hüzne davetiye çıkaran konvoy önlerini kesen şahıslar... Bu konvoy magandaları gelin arabasının önüne geçiyor, para almadan geçişlere izin vermiyor. Üç beş zarfa da kanaat etmiyorlar. Daha fazla para istiyorlar. Arabanın önüne geçiyorlar. Sürücüyü tehdit ediyorlar.

Dün bir düğüne şahit oldum. Damadın etrafını sardılar. Damat bey, "Daha erken, konvoya çıkınca vereceğiz" dedi. İlla isteriz, illa isteriz diyorlardı... Damat ne yapsın, sevincine gölge düşmesin diye "Ama bak konvoyda vermem" dedi.
"Tamam ağabey, daha başka istemeyiz" diye söz verdiler.

Akşam konvoyun önüne geçtiler. zarf almalarına rağmen yine istediler. Gelin arabasını kullanan sürücüye diklenip tahrik ettiler. Arabanın önüne oturdular. Ama gelin arabasının önündeki çiçeği sökmekle tehdit ettiler. Çevik bir hareketle onlardan kurtuldular. Ancak polis evinin altında başka roman grup musallat oldu. Onlar da aynı şekilde... Ama bu defa gelin arabasının en güzel süsü olan çiçek demetini seyir halindeki arabanın önünden söküp attı yola.

Gençler bir anlık öfkesine yenik düşüp arabadan inse ne olacak?

Bunlara kim dur diyecek?

Konvoyda her türlü rezalete imza atan, yüzsüzlükleriyle insanları tahrik edip en sevinçli günleri kabusa çeviren düğün terörüne kim dur diyecek?

Her halde vatandaş değil!

Emniyet güçlerimiz ne güne duruyor?

Bu konvoy haydutlarına gereken dersi vermek için Valimiz Mustafa tutulmaz ve Emniyet Müdürümüz Ahmet Metin Turanlı'yı tedbir almaya davet ediyorum.

Haklı çıkmak istemiyorum.

MASKE TAKMAYAN ESNAFTAN...

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 'maske takmayan esnaftan alış veriş yapmayın' demiş. Bence çok haklı. Maske kuralına dikkat etmeyen esnafa karşı mesafe koymalıyız. Ona verilebilecek en güzel ders bu olur bence. Kanunlarla, nizamlarla sürekli uyarılar yapılmasına rağmen, "Ben kuralları takmıyorum" kafasındaki kişileri ancak böyle dize getirebilirsiniz. Ancak sadece maske takmayan esnafa değil. Maske takmayan müşteriye de esnaf uyarıda bulunmalı, "Bu iş yerine maskesiz giremezsiniz" demelidir. Bu duyarlılık ve kararlılıkta olursak eğer toplumdaki kurallara uyma hassasiyetini daha çok sağlamış oluruz.

Bu tür çıkışları bütün yetkili ve etkililerden de beklediğimizi ifade edelim.

Haydi bakalım.

Her şey bir nefes sıhhat için...
    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
vatandaş 1 ay önce

çete bunlar çete...

Misafir Avatar
AHMET 1 ay önce

birakin düğünü. çarşida ai̇le i̇le alişveri̇ş yapilamiyor. biktik vAllahi̇

Misafir Avatar
Önemseyelim 1 ay önce

Aynen düğün konvoyu önünü keserek caddede adeta şebekeleşen bu çeteye geçim kaynağı olarak görenlere emniyet lütfen gereğini yapsın teşekkürler Mustafa kardeşim

banner228