Eğitim:
BEÜ hızla büyüyor…

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) son yıllarda göstermiş olduğu hızlı gelişim, öğrenci sayısındaki büyük artış, sürekli büyüyen güçlü akademik kadrosu ve yeni açılan Yüksek Lisans ve Doktora Programları istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.


BEÜ son yıllarda bünyesine kazandırdığı yeni, farklı bölüm ve programlar ile sektörün ve akademinin ihtiyacı olan donanımlı ve deneyimli bireyler yetiştirerek ülke turizmine nitelikli insan kaynağı sunmayı amaçlıyor.

BEÜ büyümeyi ve gelişmeyi sürdürüyor

Toplam yüksek lisans program sayısının 94’e yükseldiğinin duyrulduğu açıklamada şunlar kaydedildi; “14 Fakültesi, 3 Enstitüsü, 4 Yüksekokulu, 9 Meslek Yüksekokulu, 32 Araştırma Merkezi ve 35 binden fazla öğrencisi ile gerek ülkemizde gerek yurt dışında en çok tercih edilen yükseköğretim kurumlarından biri olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, her geçen yıl büyümesini ve gelişmesini sürdürüyor.

Yüksek lisans program sayısı 94’e yükseldi

Birçok lisans, ön lisans, yüksek lisans ve doktora programının bulunduğu üniversitemizde 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemi itibariyle Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yüksek lisans ve doktora programları öğrencilere kapılarını açacak. Bu kapsamda, üniversitemizin Kdz. Ereğli Turizm Fakültesine Turizm İşletmeciliği tezli ve tezsiz II. Öğretim yüksek lisans programı ile Turizm İşletmeciliği doktora programı açılmasına ilişkin teklifi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK)  Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 09.10.2019 tarihli toplantısında alınan kararla onaylandı. Bu kararla üniversitemizde lisansüstü toplam yüksek lisans program sayısı 94’e yükselmiş oldu.

Nitelikli insan kaynağı sunmayı amaçlıyor

Üniversitemiz Turizm Fakültesi kurulduğu tarihten itibaren genç ve dinamik akademik kadrosu ile geleceğin turizm işletmecilerini ve turist rehberlerini yetiştirmektedir. Bünyesine kazandırdığı lisansüstü eğitim programları ile önümüzdeki bahar yarıyılında turizm alanında lisansüstü eğitim almak isteyenlere kapılarını açacak üniversitemiz sektörün ve akademinin ihtiyacı olan donanımlı ve deneyimli bireyler yetiştirerek ülkemiz turizmine nitelikli insan kaynağı sunmayı amaçlamaktadır.” (Haber Merkezi)

 

Anahtar Kelimeler
BEÜ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Bakan Selçuk'tan flaş sözler

Haberi Oku