Eğitim:
BEÜ TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
Bülent Ecevit Üniversitesi 2016 yılının GreenMetric ölçüleri ünivesiteler sıralamasında Türkiye 1.ci oldu.Geçtiğimiz yılda da birinci olan Bülent Ecevit Üniversitesi bu sene yerini korudu.
Hedeflerinden biri  yeşil kampüsleriyle tüm Türkiye ve dünya üniversitelerine örnek teşkil etmek olan Bülent Ecevit Üniversitesi, bu hedefe ulaşmak için emin adımlarla ilerliyor. Dünyanın pek çok ülkesinden 407 üniversitenin katıldığı değerlendirmede dünya üniversiteleri arasında geçen sene 217'inci olan BEÜ, bu sene 195.ci sırada yerini aldı. Çevre bilincini geliştirmeye yönelik uygulamaları ve yeşil kampüs yaratma konusundaki yatırımlarıyla Bülent Ecevit Üniversitesi, dünya genelindeki sıralamada yerini hızla yükseltmeyi hedefliyor.

Green Metric nedir?

Green Metric Üniversite Sürdürülebilirlik Derecelendirmesi, üniversite kampüslerindeki sürdürülebilirlik çabalarını dünya çapında değerlendirmekte ve karşılaştırmasını yapmaktır. Değerlendirme platformu, Endonezya Üniversitesi tarafından 2010 yılında kurulmuştur ve her yıl katılımcı üniversitelerin derecelendirmesini yapmaktadır. 

Tüm dünyadan saygın üniversitelerin katıldığı uluslararasılaşmayı teşvik eden, sürdürülebilirlikle ilgili konulara dikkat çeken ve çevre bilinci konusunda küresel farkındalık yaratmayı amaçlayan bir platform olan GreenMetric, dünyadaki bütün yükseköğretim kurumlarının katılımına açıktır. Her yıl farklı ülkelerden pek çok üniversite GreenMetric tarafından altyapı, enerji ve iklim değişikliği, atıklar, su kaynakları, ulaşım ve eğitim gibi alanlarda değerlendirilmekte, her değerlendirme alanı için puanlanmakta ve yükseköğretim kurumları, bu değerlendirmelerden aldıkları toplam puanlara göre sıralanmaktadır. 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Bir tarih daha yok oluyor...

Haberi Oku