Eğitim:
BEÜ'DE KONFERANS

 

Nevruz Bayramının kutlandığı coğrafyalar hakkında bilgi veren Göksu, dünya üzerinde dini bayramlar haricinde en geniş coğrafyada kutlanan bayramın Nevruz olduğunu söyledi.

 

   Nevruz Günü Kutlamaları kapsamında bir konferans vermek üzere Bülent Ecevit Üniversitesi'ne davet edilen Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Erkan Göksu, Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda öğrencilerle buluştu. 

“Türk Dünyası Meseleleri” başlıklı konferans, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Altın, Genel Sekreter Abdülkadir Açar, Genel Sekreter Yardımcısı Osman Demir, Üniversitemizin akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirildi. Doç. Dr. Erkan Göksu konuşmasına, Türk ve İslam Dünyalarının Nevruz Bayramını kutlayarak ve kültür coğrafyamızın daha güzel ve barış içerisinde günler görmesini dileyerek başladı.

Nevruz Bayramının kutlandığı coğrafyalar hakkında bilgi veren Göksu, dünya üzerinde dini bayramlar haricinde en geniş coğrafyada kutlanan bayramın Nevruz olduğunu söyledi. Nevruzun ilk ortaya çıktığı coğrafya ile bugün kutlandığı coğrafya arasında büyük farkı sunusunda yer alan harita üzerinde gösteren Doç. Dr. Erkan Göksu, Nevruz kelimesinin çeşitli dillerdeki fonetik farklılıklarını anlattı.

Göksu ayrıca Türk tarihinin bilinen en eski kutlamalarından biri olan Nevruzun İslami dönemde de devam ettiğini vurgulayarak farklı tarihi kaynaklarda Nevruz hakkında verilen bilgileri de izleyicilerle paylaştı. Konferansın sonunda öğrencilerin sorunlarına da cevap veren Doç. Dr. Erkan Göksu’ya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Altın ve Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak tarafından teşekkür armağanları takdim edildi. Göksu, salondan ayrılmadan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.Anahtar Kelimeler
BEÜKonferansCoğrafya
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
67 5 yıl önce

insanlar bulmuşlar yükselmenin,rantın yolunu.o dönem hangi siyasi partinin borusu ötüyorsa onun emrine giriyorlar.farklı görüşteki insanları kılıçtan geçiriyorlar.böyle yöneticiler için rant önemli çıkarları önemli.insan hayatının bir değeri yok.ben mhpye oy veren biriyim.rektör hakkımı yedi.beni dinlemedi.ben 6 ay evime ekmek götüremedim.çocuklarımın,eşimin yüzüne bakamadım haberi varmı acaba.görüyorumki bana hiç acımadan kıyan rektör yöneticilerine sonsuz affedici ne ahlaksızlık ne hata yaparlarsa görmüyor duymuyor işine gelmiyor.böyle yapıyorlar hak yiyorlar sonrada türk dünyasının sorunları diye konferans verdiriyorlar.bu ne perhiz bune lahana turşusu.en büyük sorun adaletsiz yöneticidir.türk dünyasının sorunu sizsiniz.bir yerde adalet yoksa orada hertürlü pislik döner.işimden oldum,intahar etmeyi düşündüm ama artık rektöre kızmıyorum hamuru buymuş diyorum.kendimi avutuyorum.

Misafir Avatar
sami 5 yıl önce

bizde herkes hak hukuk,din iman, vatan millet diyerek oy toplar.baksan tüm yöneticilerimiz ahlak timsalidir.başa geçince tüm sözler unutulur.kendi cebine ve yandaşa çalışılır.işte sorun bu

Misafir Avatar
s.i. 5 yıl önce

mesele üniversiteden çıkar ilişkilerini uzak tutabilme.mesele üniversiteden siyaseti uzak tutabilme.mesele laik,demokratik bir bilim yuvası oluşturma.mesele doğruları savunma.ülkenin yarınlarını yönetme hayaliyle herkese eyvAllah çekmek hiç değil.dünyada sadece kendi ailesi varmış gibi gözünü para hırsı bürümesi,gücüyle yalakaların elinde kukla olup gösterilen hedefleri ezmek değil.ekmeği elinden alınan insanlarında ailelerinin olduğunun bilincinde olma meselesi.mesele adaletli,vicdanlı olabilme meselesi. kimseyi ayırmadan laik ve demokratik bir çerçevede,doğru ile ülkeyi yönetecekleri yetiştirebilmek.aslında tek mesele insan olmak,egosuz ,kaprissiz ,küçümsemeden.

banner228

Dünya birincileri o okuldan çıktı!

Haberi Oku