Eğitim:
BEÜ'den 'Engelleri Sporla Kaldıralım' Projesi

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu bünyesinde "Engelleri Sporla Kaldıralım" projesi kapsamında engellilere ve öğrencilere yönelik kondisyon merkezinin basına tanıtımı yapıldı .
BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, MYO proje grubu tarafından hazırlanan "Engelleri Sporla Kaldıralım" projesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edildiğini bu anlamda Alaplı MYO’ya kondisyon aletlerinin gönderildiğini belirtti.
Okul bünyesindeki engellilere ve öğrencilere yönelik Kondisyon Merkezi Projesi’nde, Kaymakamlık ve başta Gençlik Spor Bakanlığı’na kabul gördüğü için herkese teşekkür ettiğini belirten Henden, "Alaplı MYO proje grubumuz tarafından engellilerimize ve öğrencilerimize yönelik ’Engelleri Sporla Kaldıralım’ adlı bir proje hazırlandı. Projemizi bakanlığa sunduk ve onayını aldık. Bu anlamda Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan kondisyon aletleri bize gönderildi. Biz de okul bünyesinde kondisyon merkezi açmış bulunmaktayız. Bu proje sayesinde engellilerimiz ve öğrencilerimiz ücretsiz yararlanabilecekler. Önümüzdeki ay içerisinde Bakanlığın yetkililerin katılımıyla 24 Şubat’ta yapmayı planladık ve böylelikle projemizi başlatmış bulunacağız. Ben hem okulumuza ve çevremize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Eğitime de çok katkı sağlayacağını düşünüyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Finallere katılmaya hak kazandılar

Haberi Oku