Eğitim:
EĞİTİM ÖNEMLİ

   
Diyeceksiniz ki hep eğitimden bahsediyorsunuz. Eğitim neden bu kadar önemlidir?

   
Etrafımızda gördüğümüz bireysel veya toplumsal problemlerin ana dayanağı eğitimdir. Eğitimli olalım,  olmayalım hepimiz bu huzursuzluk ve sorunları yaşıyoruz. Eğitimi gerektiği gibi veremeyip,çocuklarımızı veya öğrencilerimizi iyi yetiştiremezsek; gelecekte şimdi beğenmediğimiz tablolar ve durumlar ortaya çıkacaktır.

  
Hepimiz eğitimin öneminin farkında olmalıyız. Anne,baba,dede,nine,öğrenciler vb. Çünkü birinin düzelttiğini,diğeri düzeltiyorum diyerek bozduğunun farkında bile değil...

   
Eğitimde günü kurtarma çalışmalarımız gelecekte yıllarımızı kurtarma çalışmalarına dönüşecektir. İnsanlar çocuklarına neyi? Ne zaman? vereceğini bilmelidir. Yanlış düşüncelerimizden biri de eğitimden anında etki göstermesini bekliyoruz. Halbuki eğitimde erken dönütler olduğu gibi yıllar sonra alacağımız dönütler de vardır. Bizim yapacağımız şey sabırla öğrencilerimizi ve çocuklarımızı yetiştirmeye çalışmamızdır. Onlara vakit ayırmalı,eğitimlerine katkı yapmalıyız.

    
Eğitime olan gereksinim eskiden de vardı,şimdi ve gelecekte de artarak devam edecektir. Çünkü eğitimli insanlardan,eğitimli bir toplum oluşturmak daha kolaydır. Çocukları okula gönderip,güzel davranışları ve bilgiyi kazansınlar,kazandırsınlar diye beklemeyelim. Eğitimi değerli kılmanın bir köşesinden de bizler tutalım. Onlara okulla eşgüdümlü davranışları yerleştirmede beraber hareket edelim.

 
Unutmayalımki kaliteli eğitimle ve davranışlarla gelecekte memnun kalacağımız çocukları ve gençleri yetiştirebiliriz. Bu şekilde geleceğimizden umutlu oluruz. Zaman gösterdi ki eğitimin önemi her zaman güncelliğini koruyacaktır.


Mehmet Hatip Denek

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

2020-2021 Eğitim öğretim dönemi törenle...

Haberi Oku