FLAŞ HABER

Eğitim:
Engeller kalktı

Bir dönem boyunca işaret dili kursu alan Yeşiltepe Teoman Papila Ortaokulu, öğrencileri işitme engellilerle mutlu bir gün yaşadı.

Yeşiltepe Teoman Papila Ortaokulu Matematik Öğretmeni Yeşim Birinci,  “İşitme engellilerle engelleri kaldır” başlığı altında bir proje hazırladı. Birinci, proje için öğrenci velisi Çiğdem Bostancı ile birlikte, öğrencilerine, bir yarıyıl boyunca işaret dili kursu verdi. Kurs alan öğrenciler, Engelliler Haftası'nda, Rehberlik Öğretmeni Muharrem Çivicioğlu’nun nezaretinde,  Bahçelievler Mahallesi’ndeki İşitme Engelliler Okuluna giderek gün boyu etkinlik yaptı. Okulu gezen öğrenciler, ilköğretim bölümünde eğitim gören işitme engellilerle birlikte oyunlar oynadı.  Engelli arkadaşlarına getirdikleri hediyeleri de veren öğrenciler daha sonra Kozlu Sahil’e inerek hep birlikte uçurtma şenliği yaptı. 

ÇOK KEYİFLİ BİR GÜNDÜ
Halkın Sesi muhabirinin ulaştığı Öğretmen Yeşim Birinci, “Çok mutlu olduğumuz bir gündü. Başka okullardan da ziyaretler yapılıyormuş. Ama ilk kez bir öğrenci grubu onlarla konuşabildi. Engelli engelsiz öğrenciler, birbirileriyle anlaşarak son derece keyifli bir gün geçirdi. Uçurtma şenliğimizde ise ortaya çıkan görüntüler gerçekten görülmeye değerdi. Ben bu işbirliğinin sağlanmasına büyük destek veren Okul Müdürümüz Yakup Balçın’a çok teşekkür ediyorum” dedi. ( Begüm Burçak Günay )
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Darısı Zonguldak’ın başına…

Haberi Oku